Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AAntii

    őstag

    válasz TooCool #3008 üzenetére

    Szerintem amiről te beszélsz az a topik látogatóinak gerincét nem érinti, mert a viták ellenére én hiszek abban, hogy ide nem járnak olyan személyek, akik egyből mercedesbe szeretnének ülni mondjuk másfél millió befektetésével. Ha a fejtegetésed csak és kizárólag a túlzásokra épül, akkor más a helyzet. Mondjuk a 200 ezres videokártyák erre engednek következtetni, mert már nem egyszer leírta mindenki, hogy jelenleg a 70-110 ezer forintos új, és az 50 ezres használt kártyákkal érdemes bányászni és szerintem efölé a limit fölé nem is sokan mentek. Aki mégis drágábbat vett az azért vette, mert vagy saját magának akarja megtartani a móka végével a kártyát, vagy az eddigi eladási tapasztalatai alapján jobban el fogják vinni, mint az olcsóbb társait. Mivel én még nem sok 100 ezres videokártyát adtam el, így nem tudom, hogy ez mennyire reális, de biztos nem alaptalan az elgondolás. Minden vállalkozásba bele kell ölni némi pénzt és ha ezt is akként fogjuk fel, akkor beláthatjuk, hogy itt sincs másképpen. Ha szerencséje lesz a delikvensnek, akkor ha sl mercit nem is fog venni, de egy használt/új skodát (árfolyamtól függően) még kitermelhet a bányászással (a költségeket levonva), ami ugyan kicsit lassabb, mint az sl merci, bőr is max. a sebváltón lesz, de nem is kellett érte napi 8 órát dolgozni. Természetesen az is benne van, hogy nem jön be, és erősen mínuszos lesz a végén, de ugyanez elmondható egy vegyesboltra is, mert ott is vannak fix költségek, amiket nem lehet elsumákolni, járulékfizetés, egy bizonyos forgalom felett áfa és ugye januártól még a pénztárgép is, tehát pénz nélkül nehezen lehet csinálni pénzt.

    Nyilván ha az embernek van 20-30 darab videokártyája elfekvőben, akkor könnyebb beszállni ebbe is, mert a hardver már adott. Azon is lehetne vitatkozni, hogyha nem adott a hardver, akkor mivel éri meg jobban bányászni, 3-4 éves csúcsvideokártyákkal, amik fele annyiba kerülnek, mint az ugyanolyan hashrate-re képes mai kártyák, de cserébe garancia már nem nagyon van rajtuk, sok esetben többet is fogyasztanak, mint a jelenlegi társaik és ha vége a dalnak, akkor ha valamitől, azoktól tényleg nehéz lesz megválni, nem nagyon akarják őket megvenni. Vagy pedig alig használt 7950/70/28/290x- es videokártyákkal, amik kétség kívül drágábbak.

    Az igazi otthoni bányász pedig minimális átalányt fizet az áramért, így a legközelebbi leolvasásig nincs kiszolgáltatva a piac szeszélyeinek és egy kis áramköltség miatt nem kénytelen eladni na nehezen megtermelt coinokat pont akkor, mikor az árfolyam a bányászbéka feneke alatt van.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Új hozzászólás Aktív témák