Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    válasz ubyegon2 #12767 üzenetére

    Azt a szektorméret dolgot szerintem alábecsülted. HDD-n egy byte-ot átírni az 512 byte felírása. SSD csak 1.5 megákat tud felírni. Ha egy byte kedvéért, hát akkor egy byte kedvéért. Nyilván ram-ban próbál időszakosan cache-elni, de azt korlátosan kell tartania. A journaling segít abban, hogy ne mindig ugyan az a blokk kapjon terhelést, viszont azt olyan áron teszi, hogy alkalmasint sokszoros az írás. Rossz esetben a szektorméret különbség miatt az 1 gigából 3 tera lesz, plusz journaling overhead rossz esetben x2.5, máris 7 tera per nap fölött járunk, és olyan sebesség terhelés alá került az ssd, hogy az elektronikus sebességével együtt lassabb lesz a hdd-nél (arról nem is szólva, hogy a high durability stuff is kikopik 2-3 hónap alatt). Persze a gyakorlatban aligha fordul elő mindig mindenből pont a legrosszabb eset, szóval nem várható, hogy 1 gigából 7 tera legyen. Viszont nincs rá elvi garancia sem, hogy mikor kinek mennyivel lesz több. Próbáltam win10 alá diagnosztikai kernel libeket beszerezni, hogy legalább virtuálisan számolni tudjak blokk méret különbségből adódó extra terhelést, és valami hozzávetőleges számot kapjak, de ott is olyan falakba ütköztem, mintha direkt titkolnának mindent. Szóval nem, sajnos nem tudok saccolni sem, mennyi lenne az annyi, mert amit saccolhatnék, az alaposan kívül van a kötelező vélemény zónáján.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák