Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz ubyegon2 #6583 üzenetére

    Akkor egy saját tapasztalat, amit már korábban ide ebbe a topikba is írtam:

    Szóval notebookom van. Egy friss telepítés után, alap esetben ha nem állítok semmit és lecsukom a kijelzőt akkor a rendszer elteszi a gépet alvó üzemmódba. KDE-ben beállítottam hogy ezt ne tegye, és így is volt!
    Gépet hogy kapcsoljuk ki? Elindítjuk a leállítást, majd lecsukjuk a kijelzőt.
    Furcsa volt, hogy amikor felnyitottam a kijelzőt hogy bekapcsoljam a gépet, miért sleepből kel fel, majd magától kikapcsol...

    Kiderült, hogy a systemd miatt van, mert integrálva van benne valami energiamenedzsment.

    Ugye ha KDE-ből kapcsolom ki a gépet, akkor előbb leáll a KDE, majd a rendszer többi része. Amikor még közvetlen a kikapcs előtt (de már a KDE leállása után) hajtottam le a kijelzőt, akkor a systemd fogta, és a leállítási folyamat közben elrakta sleepbe a gépet.

    De ez még semmi. Bob.zxr elárulta a megoldást: [link]

    Beállítottam, de nem működött: Ahogy bob írja is, "Vagy csak simán reboot." Nem ismerős ez valahonnan? :U

    Elvégeztem egy beállítást, és ahhoz hogy érvénybe lépjen, újra kellett hozzá indítani a rendszert!

    WHAT THE FUCK?! :F

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák