Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Van itthon egy ősrégi gép. AMD barton 2500+ meg ati radeon 9600pro 2 Gb Ram. Ez már egy több mint egy 10 éves gép. Apám gépe. Eddig ugye Xp volt rajta
    Most ugye megszűnik az Xp támogatása. Ez neki nem tetszik, de Win 7 re nem akar át állni és az újabb verziójú Word- ket se szereti. Pénz meg újabb több magos gépre nincs.
    Fölrakott egy Open Officet és hellyel közzel tetszett neki és azóta azon van nagyon, hogy átvált Linux/ Ubuntu.
    Ingyen is van, biztos jobb.

    Gond az fogalmunk sincs melyiket kéne?? Fontos lenne hogy régebbi gépre menne. Szal lehetőleg ne ilyen több magos gépre optimalizált "Win 7 szerű legyen. Ki milyet ajánl , mert szerintem fontos lenne a jó választás, hogy ne csak kudarc legyen a dologból. Én úgy tudom többféle van?
    Én bevallom mindig úgy láttam a Linuxot, amit kőkeményen programoznak, meg parancssorok tömkelege és ez minden csak nem egyszerű. Apám meg, mint a Win helyettesítőjére. Az egyedüli, ami engem zavar, hogy azt se tudja eszik e vagy isszák: hogy mennyire nem vagyunk képbe azt szemléltessék a következő kérdések:

    Általános elterjedt, hogy a Linux biztonságosabb. Na most ha valami "nyílt forráskódú / publikus az hogy lehet biztonságosabb, mint egy zárt Windows??? :W

    Föl lehetne e telepíteni Linuxra Microsoft Word ot/ Exel t és hányas verziókat? 2003/ 2007?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz MKLS #23156 üzenetére

    Köszi, akkor remélem ezek el kattognak a régi gépen is.
    Ja még fontos lenne a Driver kérdés. Linuxra kell egyáltalán? Régi Videokártya/alaplapi régi Driver. Jó lesz az rá?
    Ja és mi van az egyéb programokkal? Openoffice van vagy lehet e Word ot felrakni rá? Estleg mindkettőt? Ja és még apám kedveli a Real Playert. Az is fölmegy?
    (És ugye azt jól gondoltam, hogy a Linux/Ubuntunak lenne olyan verziója, ami nagyon nem lenne ajánlott kezdő felhasználónak?)

    Köszi neked is CPT. Pirk. Bár a "KDE-s disztrót " még értelmeznem kell. :D De az Office-ok után mindenképp utánanézek.Ja meg megnézem a blogod is.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Na én egy Linux Mint tel szenvedek. Megpróbálok lényegretörő lenni. A lényeg, hogy frissítettem (eszt ugye sok helyen ajánlják. Csak nem a frissítő központból, hanem a termnálból. (Mert az oldal úgy írta én meg hűlye vagyok hozzá)
    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    Elsőre lement az Update és utána az Upgrade. Később jöttem rá, hogy ezzel valami verziót fissíthetek?? :F Persze rögötn jött kérdés hogy akarom e Upgradelni (5 választási lehetőség shell, kipróbálás, current verison stb. sok ez a win után) Én emlékeim szerint N nyomtam, de a telpítés elindult. A lényeg 10 percen át Upgradelt valamit nagyon nagyon. A terminál kész Mátrix volt. Vártam, hogy készen vagyunk de nem... utána újra fel tette ezt az 5 választási lehetőséget. Ezután szépe bezártam a terminált. ;] (annak ellenére, hogy nem javasolta.
    Na most azóta semmit nem lehet telpíteni csinálni, mert ezt írja ki:
    E: Nem sikerült zárolni: /var/lib/dpkg/lock - open (11: Erőforrás átmenetileg nem érhető el)
    E: Az adminisztrációs könyvtár (/var/lib/dpkg/) nem zárolható, lehet hogy másik folyamat használja?

    Mit egyek? Upgradet befejezném...vagy törölném...vagy valami. A windows os gondolkodásommal, rögtön törölném a mappa tartalmát , de valamiért úgy érzem ez nem jó ötlet. HA terminál akkor terminál kell, de nincs valmi grafikusabb egyszerübb módja ennek. Én még a terminálba "nem látok".

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #28551 üzenetére

    NA meg van a ludas. Az Upgrade t el lehet felejteni. Szerintem az sikeres volt. Mondom miközben ment a "process" /betűtenger nem állítottam le. Fogalmam sincs hol lehetne megnézni, mit upgradelt és mennyire friss, de szerintem csak egy sima Update csomag aprobléma. Ugyanis ha bemegyek a frissítési központba. Ott egy darab valami van. Rákattintok, hibát jelez és mondja, hogy terminálba futtasam a köv parncsot és akkor megjelenika válaszút.
    Na de itt a kép: [link]

    A lényeg szerintem minden rendben lefutott, de ezzel a csomaggal nem tud mit kezdeni és sanda gyanúm, nem akar felmászni. Így most valmi senkiföldej van. De remélem a kép beszédesebb. (Ja amúgy a gépet újraindítottam és éés helyzet változatlan. ennyitől nem múlik és nem is omlik össze semmi.)

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #28554 üzenetére

    Sikerült!Megvan. Nyomtam egy nagy I betűt és pár másodperc, majd "Generation complete"(vagy valmi hasonló) De még a frissítési központban benne volt fájl/csomag. Majd megint kijelöltem és telepítés és nem jelzett hibát, telpített. És így elvileg minden jó.
    Viszont akkor hadd jöjjenek az egyéb (de sokkal egyszerűbb problémáim)

    1) Flash ugye van feltelepített, ami nem jó a régi gép miatt. Régebbi Flash kéne a Firefox nak. Régebbi Flash letöröltem valami paranccsal, sikerült. majd letölttöttem a valamelyik régebbi flasht. Ezután pedig végig kéne csinálnom valami paranccsort [link]. ami nem fog menni. De ott is írják és itt is ajánlotta valaki, hogy elég, ha a firefox plugin mappájába bemásolok valamit. Mondom ez de jó, sokkal egyszerűbb, de méég ez se ment. Totál más a fájl rendszer. Itt nincs "Program Files" foglamam sincs, hogy hol lehet a megfelelő mappa. :O
    2) Nem baj telepítsünk Goggle chrome t mert van beépített flash. Ja persze elsőre simán letöltöttem a netről szépen a megfelelő verziót, majd valami package installer, feltelepítette, de a legvégén valmi hibát észlelt és leállt. Nem baj jöjjön aterminál. Valamilyen parancssorrral sikerült feltelpeíteni. Fent van. Szoftverkezelő isúgy látja, de nem indul el az istenért se. Rákattintok éés semmi.
    3) Chromium fennt van. Feltelepítettem hozzá még valami peapper mint flash playert. Az se indul el.
    4) Vlc plugin fennt van Mozzillán. Flash nélkül lejátszotta ugye a youtub ot, de szaggat mint a disznó, erőforrás igényes
    5) Sm player jó, gyors de valamiért. nem játszik le néha egy két videót. De probálnám VLCvel és azzal se. Mintha lenne néha egy két link amit nem kedvelne. JA megfeigyeltem, hogy nincs reklám Sm playerben. Nem lehet, hogy néha azon akad fenn.?

    Chromium nem kell, de Chrome nak örülnék ha elindulna. (és akkor ott van flash meg youtube.) Mozzilán meg akkor nem néznék youtube ot. Vagy Legyen Mozzila régebbi flashel és chrome törlés. Csak valhogy essek már túl ezen.....

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Ada van régi 10 éves gép: a lényeg nincs a prociban SSE2
    Fennt van rajt a Linux Mint 17. Most is arról írok és nagyjából meg vagyok vele elégedve.Egy dolog az idegesítő és az a Flash. A lényeg az újabb Flash nem működik az SSE2 hiánya miatt.
    Ezután jött egy Google Chrome, mert abba van beépített flash, de el se akart indulni. Feltelpült rákattintok és semmi. Most frissítettem ma a Linuxot és ennek hála már ki is írja a hibaüzenetet. Your system not supported any more.
    Ja ésa chromium se indul el és így a peapper mint sem.
    Ja és egy rövid bekezdést még az SM player ről (mielőtt még valaki azt javasolja): tényleg szép, meg gyors, meg minden csak nem nagyon működik. Hiába akarok youtube ot nézni rajta egy halom zene klip video, nem elérhető róla. Erre ki is írja, hogy valamit frissíteni kell, frissíti és ugyan olyan szar@r. És néha régebbi zenékre, videokra is kiírja, hogy azt bezony én nem játszom le. Ja és a VLC se működik ilyenkor... :U :( Fofgalmam sincs miért...
    (egyébként a reklámra gondoltam, mert eddig sose láttam SM playeren keresztül reklámot és lehet arra gondol, hogy reklám nélkül nem nézhetem meg.....de ez lehet hülye megközelítés)

    Amit találtam:[link]
    Itt egy gyors link a problémáról: [link]
    és ott neki valami pipelight ot javasolnak
    Megoldás: [link] ? Kérdésem az hogy ezt végig csináljam- e? előfordulhat, hogy működni fog? JA és mi ez egyébként? :F Cél: 360p youtube Firefoxban működjön. Extra Sm playerben islehesen youtube ot nézni rendesen........

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz kispx #30443 üzenetére

    Sm playernél :Unfortunately due to changes in the Youtube page, the video 'Halestorm - I Miss The Misery [Official Video]' can't be played.

    Do you want to update the Youtube code? This may fix the problem.

    A bemenet nem nyitható meg:
    A VLC nem képes megnyitni a(z) „http://r5---sn-c0q7ln7k.googlevideo.com/videoplayback?ita..............
    itt most nem másolom ki végig.
    A lényeg valamiért nem hajlandóak az adott videokat megnyitni, legyen szó akár egy ismeretlenebb Rockzenéről vagy valami újabb Pitbull számról.Viszont fontosnak találom megjegyezni, hogy sok mindent hajlandó megnyitni aztán zsinórban többet nem és utána megint jó. Ja és ez nem "hibaüzenet", hanem valami változás van és uyge a Youtube Code t kéne frissíteni. Fontos természetesen mindig Igenre kattintok frissíti és ugyanúgy nem műxik. :( Remélem így már konkrétabb a hiba....

    Pipelightot hagyom és akkor keresek valami régebbi 10.2 elötti Régi Flash- t

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van egy ősrégi több mint 10 éves gép SSe2 nélkül (AMD barton 2500+) rajta most egy Linux Mint.
    Az SM playert sikerült frissítenem meg youtube code és azt kell mondjam, tényleg jó, 360p akadásmentesen elmegy vele, még teljes képernyőn is akár. Tetszik úgy látom működik. :)
    Viszont Firefoxban a Flash ugye nem működik SSE2 hiáyna miatt. Nincs youtube meg semmi egyéb.
    JA és nem fog menni a Chrome se (volt már fenn kiírta hogy hardver nem támogatott) Se Chromium/Peappermint)
    Ja valaki még ajánlotta itt a forumon a HTML5 youtubehoz. Trükkös ötlet :), de nem elég. : ( Sajnos HTML5 ben is szaggat a kép. Csak zenét hallgatni jó, de mozgókép (klip), akadozik. VLC pluginnel is próbáltam hagyjuk.... :U
    És végre eljuttotam oda, hogy akkor felrakok egy régiebbi Flasht. Kiderült 10.1 kell. Letölttötem. Kibontottam. Elolvastam a Readme- t:
    Linux
    - Plugin: flashplayer_10_1r82_76_linux.tar.gz
    - Standalone: flashplayer_10_1r82_76_linux_sa.tar.gz

    Úgy tudom: elég csak a Plugint bemásolni a Firefox Plugin mappájába. (valaki itt is ajánlotta, meg neten is olvastam. Azt hittem ez már csak fog menni, de nem: kerestem a "Programfiles" mappát :U :DDD Nem baj rákerestem keresővel, majd meglett.
    (Kibontottam a flasplayeplugin tar.gz t is, mert az is zip volt. Gondolom csak ki kell.) Majd másolom és nincs rá jogosultságom. ugye nem engedi.
    Kérdés: hogyan másolhatom át ezt a fájlt, mondjuk Terminál nélkül? Vagy terminál/parancs, csak hogy épp azt a fájlt másolja abból a mappából a plugin mappába....

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #30512 üzenetére

    Na tehát a fájl,a letöltések mappán belül van kibontva. Rákkatintva két alpmappa van ugye. Az egyikben pedig a kibontott Libflashplayer.so
    Majd ezt másolnám az USr/lib/firefox/plugins mappába.
    Őszintén szólva akartam küldeni gyorsan egy képet: de nem sikerült, mert képlopó programot nem találtam a gépen. (pedig mintha lett volna)
    Mintha az win intézőben lenne ilyen "fastrúktúra", amit kiír hosszú sorban, de itt most olyat se találtam. Szóval ennél jobban hirtelen nem tudom elmondani. (de ha mondasz progit, amivel asztalt lehet fotózni, akkor csinálhatok azt is.)

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #30516 üzenetére

    Na remélem sikerült a kép feltöltése. elvileg ezen rajta van mind két mappa és az is hoyg nem hajlandó másolni "jogosultság miatt"
    JA és igen bizony meglepett, de van egy Firefox mappa amin belül van egy üres Plugin mappa és van egy mozilla mappa és azon belül egy plugins mappa. és igen amozzillab kell szerintme is másolni.

    És Igen örülnék egy grafikus megoldásnak...:) :K, ha van olyan.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz fradi81 #30528 üzenetére

    Na itt az első: parancssor(varázsszó):
    Sudo mv letöltések/ fp10.1_archive/10_1r82_76/libflashplayer.so usr/ lib/mozzila/ plugins
    szerintem fatal error.... :DDD
    Viszont ez utóbbi, vagyis rendszergazdaként megnyitnia fájlkezelőt nagyon is érdekelne. Elhiszem, hogy nem biztonságos vagy ez így Linux szentségtőrés, de nekm nagyon hasznos lenne.
    Szerk :Akkor ehhez is jöhet terminál, tőlem, de valami konkrét paranccsal.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz God Vazzeg #30533 üzenetére

    God vazzeg..ott a pont...és tényleg. :DDD (Linux Mint) hát nem hittem volna, hogy ennyivel megúszom. Megnyitás rendszergazdaként, majd jelszó és működik azonnal másolta. Sajna így se akart működni, így Firefoxban: about:plugins és még ott volt a 11.2 es plugin (a pontos helyét is ugye leírja) és rákeres és töröl. éééés műűködik!!!! Hihetetlen. Persze kiiírja, hogy nem friss/veszélyes, de engedélyezem és működik és eddig nem látom, hogy magától frissíteni akarná. Ja és gyorsabb, mint a HTML5. Nem hittem, hogy ez a gép még ilyen szinten használható lesz.... Ja és persze mindenki másnak is köszönöm, aki probált segíteni.

    De hogy legyen értelme is ennek a HSZ-nek más .
    A gép nem nekem lesz valszeg, hanem másnak. Ha pedig odadom, nem akarom, hogy, bizalmasabb dolgokat lásson az ilető. Szemléltetem: pl. gogolekereső szereti kidobni mire kerestem rá anno, vagy pl. itt is látok olyat, hogy legutóbbii fájlok :U (egy-két kép a múlt heti buliról) gondolom értitek mire gondolok.

    Erre a problémára a Win alatt egy CCleaner ideális lenne. Tudom más a célja, meg stb., de én úgy láttam, hogy minden ilyen dolgot masszívan letöröl. (Ja nem profi szintről van szó, nem Linuxmágus vagy FBI, NSA kapjameg a gépet,) Kérdés: erre milyen alternatíva van Linux Mint esetén?
    Úgytudom erre nem nagyon kell ilyen mert kevesebb a szemét? Van erre valami megoldás azonkívül, hogy előzméynek törlése?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Nem rég írtam ide: ugye régi gépen egy Linux Mint 17 és mostanában feltünt egy két dolog ahogy használni kezdtem.
    Valaki ajánlotta a Bleach bitet, használtam jó és tetszik. Amit akartam sziinte mindent letröölt. Egyet kivéve, kb a lényeget. Azt utálom, ha a Firefoxba elkezdek begépelni egy oldalt nevet és rögtön kidobja az egész oldalt. Szemléltetem: pl elkezdi az ember beírni, hoyg you... és rögtön feljön a youtube. (Mármint értitek nem töltbe csak kiírja végig) Van még egy pár oldal, amin ezt csinálja, de azért nem mindegyiknél. És fogalmam sincs miért? Könyvjelzőkbe egy oldal sincs bejegyezve. Ezenfelül minden sütüt/előzmény törlök. Majd bleach. ééés még utána is ez bennmarad... :W Miért? mit és hol tárol ez?

    Apróság: ha jól látom, nem lehet asztalra ikonokat kirakni. (Tudom erőforrásigény meg stb, de én úgy látom, hogy nem is engedi. Viszont, ha épp valamit használok pl pendrive, vagy DVD film nézés, akkor rögtön kikerül egy Ikon az asztalra. Ja ha filmet néztem DVD n hiába nyomkodtam a kiadás gombot fizikailag a DVD lejátszón, az nem használt, csak a kiadás parancsra reagált a lejátszóban. :)
    Opera ha jól látom Nincs Linux Mintre (32 bites)?

  • TAKÍÍ

    tag

    Üdvözlet mindenkinek, megint én vagyok. Most visszaolvastam a forumot. Én kérdeztem anno az Operáról. Látom sok szó esettt róla. Mindnkinek köszi, így már képben vagyok, de elég lesz a Firefox. Most sokat foglalkoztam vele. (Win alatt ennyire soha nem merültem bele) Persze itt csak felhasználói szintű dolgokra gondolok. A lényeg szépen beállítottam és jó lesz az. Az asztali ikon létrehozását is sokan írták. Az is meg van, meg sok ehhez hasonló apróságra rájöttem.
    Most viszont két másik dolog lenne:
    1) root jelszót szeretnék változtatni. A gép másnak lesz és valami másik jelszót szeretnék megadni. Gugliztam rá. Találtam is valami parancsot: passwd, de ez hogy működik? Beírom a parancsot és utána az új jelszót vagy mi? Nincs erre valami szép grafikus felület? :U
    JA és a jelszó megjelenítése: alapjáraton ugye láthatatlan mikor beírom. Valami potnokra vagy csillagokra átváltani?
    2) Openoffice Van fennt Libra, de mellé feltenném az Open officet is. Úgy olvastam ilyet lehet.
    [link] Olvasom a telepítési útmutatót:
    Type "whereis soffice" from a console. Ezt a parancsot beírtam, előkészület címén. Erre:
    soffice: /usr/bin/soffice /usr/bin/X11/soffice Ezt nem tudom értelmezni ez jó e vagy mit kezdjek vele? Ezután én pedig naivan bemennék a letöltés menüpontra ( [link] ) Itt kiválasztani Linux X86 32bit (DEB)(gondolom nem RPM) Magyar, majd 4.1.1 legfrisebb vezió. Letöltés majd Package installer feltepíti. :) de úgy látom ez nem így megy.
    A telepítési útmutatóban biztos leírják, de az értelmezése nem nagyon megy, elcseszni meg nem akarom.

    Ja és Linux Mint 17Cinnamon

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    ubyegon2 köszönöm a root jelszó változtatás sikerült.
    A több mint 10éves gép apámnak lesz, ezzel akarom kiváltani a jelenlegi régi Xp s gépet. Már csak 2 dolog hiányzik, hogy a Linuxom (Mint 17) teljes értékű legyen:

    1) Openoffice. Fennt van a Libra mellé jó lenne az Openoffice. lev258 írta, hogy a kettő együtt nem megy, mert ütköznek a csomagok: Ha tényleg nem megy akkor inkább törlöm a librát és mehet az Open. (Apámnak elvileg jó a LIbra, de azért harmadjára is megkérdezte hogy fenn van eaz Openoff. Win allatt fennt volt neki valszeg jobban megszokta már.) Az ütközést meg nem lehet, hogy épp a legelső pontban írt dolog okozza:
    Check to see if LibreOffice has re-routed the OpenOffice binary.
    "Type "whereis soffice" from a console.
    If this is symlinked to libreoffice, remove the symlink. (see your favorite reference for how to do this)
    This will NOT remove LibreOffice, this will only disallow LibreOffice to redirect the normal OpenOffice binary -- typically /usr/bin/soffice -- to libreoffice instead"

    2) Outlook adva van egy 2003 as outlook egy Xp-s gépen és ugye ez a pst. -be menti az adatokat, amit a Linuxon lévő Tunderbird nem nagyon akar olvasni. Gugliztam rá sokat, de kicsit mindig mást találtam: pl.
    a) más program: outlook 2005 vagy újabb Win 7 és Win es foldereket javasolnak mondanak, amivel Linux alatt nem megyek sokra.
    b) Feltételezik, hogy egy adott gépen váltok outlookról Thunderbirdre, ráadásul ezt win alatt.
    c) fordított, reverse: thunderbirdről viszi a levelekt Outlookba.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Rolcsie:a win gépre telepítettem a Thunderbirdet. Importáltam outlookból, majd egyszerűen a mappákat kimásoltam inézőből, majd beillesztettem Linuxban a megfelelő helyre. (Megtaláltam hova kell :D ) és működött. Ha importálni akartam, akkor a mappastruktúra nem lett tökéletes. (biztos, megoldható valahogy, de a lényeg, hogy működik.
    ubyegon2 Librát törtöltem, mert sok helyen írták, hogy akadhat Opennal. Elvileg van megoldás, hogy a kettő együtt legyen egyszerre, de nem fontos. [link] ugye a mappa nevek eltérnek,de a logikára rájöttem és nagy sikerélmény volt az a kemény két parancs a terminálból. Ennyi. Így utam lassan véget ér, (vagy épp elkezdődik) minden probléma megoldott, csak egy-két apróság/elméleti kérdés maradt:

    1) "Biztosági központ:" Kerestem mindenhol, de sehol nem találtam. Nem mintha hiányozna, :) de úgy tudom a Linuxnak is van tűzfala és van valami parancs az aktiválására. Kell az nekem? Mennyire fontos? Lassul tőle a netezés? Van erre valami grafikus felület/menü? Linux miatt gondolom nem kell vírusírtó, de ha teszek fel mégis melyiket? Fontos nem kell állandó készenlét, ne fogja háttérben az erőforrást. Hetente egyszer átvizsgálom azt annyi.
    2) Teljesítmény: Ha veszünk egy Full HD monitort az mennyire venné vissa a gépet? szerintem a felbontást a Linux és videókártya felismeri. Viszont mennyivel lesz lassabb a gép szimplán netezés/word közben ettől a megnövekedett felbontástól? (Cinnamon) Ja ésha mondjuk a winyón van tárolva 100 GB adat az mennyire lassítaná a Linux ot?
    3) Van egy szép "hang" menü, ahol sok minden van egyet hiányolok: és az a "Wave". Megfigyeltem zene sokszor túl "sok", üvölt a gitár, meg dob és alig hallom az éneket. (A fülem eléggé érzékeny szal baromi halkan hallgatok az átlaghoz képest zenét.) Win alatt egyszerűen lejjebb veszem a wavet és a hangerőt emelem. Fontos elvileg nem equalizert keresek, hanem azt a plusz egy wave csúszkát. Van erre valami "varázsszó"?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz ubyegon2 #30705 üzenetére

    Na gufw telepítettmem a paranccsal, de sehol se találtam a menüben, így terminálból indítottam el. Elindult bekapcsoltam és elvileg működik.
    A hang probllémát probáltam megoldani: szoftverkezelőben kerestem alkalmazásokat: sound mixer, volume control címen, de nem nagyon találtam. Végül feltettem a Gnome alsa mixert, ami rengeteg mindent lehet állítani, csak pont ezt nem.
    Teljesítmény: Igen ez igazándiból két kérdés volt: Egyrészt akkor nem lassul, ha van a 180 GB vinyón 100 GB adat. (OKé, nem terheli ámen.)
    A másik része pedig az volt: hogy a FULL HD felbontás mennyire terhelné le a videokártyámat? Fontos itt nem a film nézésre gondolok, hanem hogy ekkora felbontástól lassulna-e a gép?
    Itt én úgy kalkulálom 1280x1024 vs 1920x1080. Azaz ki kell rajzolnia ilyenkor kb. 40% több pixelt? Ez mennyire terhelné le a videokarit vagy mennyire lassítaná a gépet?
    A videokártyám: ATI 9600 pro 128MB Vram és ez pedig cinnamon, ami elvielg grafikus igényes.
    Az előző oldalakon is felfigyeltem a következő jelenségre: kártya túl régi fos Ati 9200 SE 64MB Ram vagy valami x700 és telepítés után fekete képernyő. Vagy elindul de túl sok fagyás és újraindulás. Ezután a megoldás az volt, hogy váltson az illető Mate re vagy Xface- re, mert a cinnamon túl sok lesz az adott videokarinak.
    A lényeg, hogy akarunk venni lehet egy FULL HD monitort és valszeg ezzel a Linux géppel használnánk. Faterom fél attól, hogy nem a videokártya: "kevés lesz/vékony jég, szűk keresztmetszet stb. és bevallom nekem sincs fogalamam a dologról. Régen eszembe nem jutott volna Xp alaltt ehhez a sz@rhoz monitort venni, de most a Linux gyors és őszintén szólva fogalmam sincs. Viszont annak nem örülnénk, ha lassulna vagy fekete képernyő fogadna, amikor újonnan rákötjük.....

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    A régi gépre ugye sikeresen feltelpült a Linux Mint 17. Én úgy láttam minden jó. Aztán kiderült, hogy mégse. :O
    Egy másik régebi gépről Outlook 2003 kellet leveleket átmenteni erre a gépre Thunderbirdbe. Ez sikerült. (hála ennek a forumnak) Felvittem az emailcímeket, beállítottam, mindent. Aztán kezdődik a rémálom:

    a thunderbird nem jegyzi meg a jelszavakat. Minden alkalommal, mikor megnyitom, mindig istenverte jelszót kért (az összes fiókét). Fontos! Ilyenkor mindig bejelölöm, hogy jelszókezelő használata. (sok olyan hibáról olvastam, mikor itt nemlehetett ezt kipipálni. Nálam lehet.)
    Majd ezután keresgélem a jelszót, amit elsőre baromira nem találni. :W [link] A blognak hála megtaláltam a jelszókezelőt. Meglepődtem, mert minden jelszó bennt volt.
    Végül, egyszer mikor betöltött, szándékosan nem adtam meg a jelszókat, és ilyenkor bizony a jelszóezelő üres.... :Y
    Tehát a hiba annyi, hogy nem hajlandó TB megjegyezni a jelszavakat. ha beírom bennt van, ha lekapcsolom elfelejti.
    Rágugliztam :[link]
    Itt azt javasolják: "need to edit the prefs.js file, located in the Thunderbird profile folder.
    Close Thunderbird and open the prefs.js file in Notepad or another editor.
    Find the following line: user_pref("signon.rememberSignons", false);
    Change the value from false to true".

    Jelentem ezt a sort ebben a fájlban én nem találtam meg. Nincs benne ilyen.
    Megoldások:
    1) Mi mást szerkesszek a fájlon belül. Vagy esetleg pesze Tb n belül "grafikusan".
    2) Gondoltam arra is, hogy ez a Linux hibája. Tegyük fel mikor becsukom, olyan helyre akarná menteni a jelszavakat, amihez root jog kell és oda nem tudja és ezért elfelejti a jelszavakat.
    3) Mondjatok más hasonló programot. Úgy tudom van sok. kezd elegem lenni a dologból. Nem is a Linuxból, hanem, hogy valami sose jó, vagy nem tökéletes, mindig van valmi apró szállka. Ja a gép ugye nem nekem lesz, hanem fateromnak, ő epdig joggal mondhatja ilyenkor, hogya Linux szar.
    Ha másik levelező programot mondtok, olyat mondjatok, ami tudja kezelni, vagy az outlook fájljait vagy a Thunderbirdjét, a lényeg az Importálással ne legyen gond.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Linux Mint 17
    Email kliens: Thunderbird, jelszó kezelés probléma. Beírtam a jelszót az elején, amikor kérte. Úgy tűnt jó. Ezután minden induláskor kérte az emailek jelszavát. Megtaláltam a jelszókezelőt (Tb belül) A lényeg ha az elején nem adom meg a jelszavakat, akkor a jelszókezelő üres marad, ha induláskor beírom, bennt marad kb, addig míg le nem kapcsolom.
    Ezután felraktam más klienst is: Kmail és Enterpries. Sajnos mindkettőnél fenn áll ez a jelenség, ugyan így.
    Sőt, most már kér bejelentkezési kulcstartó jelszót, amire ha root jelszót beírok, akkor okés majd utána megint az összes jelszó.
    Valami olyasmit érzek, hogy ahova a jelszavakat kéne mentenie a klienseknek, oda a Linux nem akarja engedni lementeni és én nekem mindig meg kell adni. Meg jó lenne ezt a bejelentkezési kulcstartót is megszüntetni.
    Gugliztam:[link]

    Sajnos nálam nem nagyon így néz ki a felület kicsit más. A linken leírtakat nem sikerült végrehajtani.

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #30786 üzenetére

    Áhh még emlékszel rám. :)

    Na bevallom nem csináltma újra a varászlót. Helyette felraktam másik két ilyen klienst, hátha ott jó lesz, de ott se jó. Kérésre kép a jelszókezelőről:

    Azt ötletet innen vettem:[link]
    Ott alul van egy olyan gomb, hogy jelszavak megjelenítése: na akkor kiírja őket, DE szerkeszteni nem lehet őket.
    Apám leült a gép elé és tiszta ideg lett, mert hogy miért nem lehet ezt szerkeszteni, változtatni, mert a hiperjó 2003 as Outlookban a várázslóba bemész és lehet szekkeszteni/változtatni is. Bevallom, ha működne ez a valami eszembe nem jutna megkeresni hol tárolja a jelszót.
    Gondolkodtam ezen a lehetőségen: [link] , de ez szerintme totál rossz irányvonal. Mindegyik kliensnél szarakszik, főleg a gép bekapcsolásakor: egy root jelszó, majd 3 email jelszó.
    A megoldás valahol itt van: [link] csomó hasonló gugli találat van erre.
    csak nekem jelszavak és kulcsoknál ez a képernyő van:

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #30791 üzenetére

    1) Elhiszem, hogy a te gépeden tökéletesen megy és hogy valszeg a Mintet használók 90% ez tökéletes.
    2) Nem volt sok kedvem újra kezdeni, de mondom ezen ne múljon. Elsőként töröltem a Kmailt, meg a CLawt. Ne zavarjanak be. Ezután az Evolutionből is töröltem az összes fiokot az se zavarjon be fizikailag.
    3) Szépen minden fiókot töröltem, majd egyesével beállítva újra felvettem. Igen az elején van egy menüpont, hogy jegyezze meg a jelszót. Ez bizony alapból ki van pipálva. (Sőt az elsőnél a pipát kivettem és vissza is tettem. Ezután szépen mind a 3 emailcím beállítva Smtp- nek gmail.com beállítva és minden jó. Szépen müködött. Bezártam és még utána is jó volt.
    4) Gép újraindít. Gépbetöltésekor semmi nem történt. Nem kért semmi jelszót. Majd amint megnyitottam a TB -t rögtön kérte mindhárom jelszót. Kész mindegyik felejtő. (Viszont ezt a kulcstartó feloldása gyökérséget nem kérte)
    5) Evolution gmail.com fiók konfigurálása, amint kész rögtön jelszót kért és vele a kulcstartó feloldása/rootjelszó.
    6) Gép újraindult. Gyors képlopó megnyitása: és megvan a tettes: ;]

    7) Kéretik elhinni, hogy ez a probléma fennáll és valós. ;) Egyébként érdekes, ha itt mégsére kattintok akkor behozza az email bekérő jelszót, majd ha ott is mégse, akkor megint visszajutok ide. A gépet elvileg tudom használni, de ez be nem csukódik, míg be nem írom a root jelszót.
    8) Ezt a kakit az Evolution generálja, mert oda írtam csak be egy gmail.com os címet és az elején valszeg ahogy "bebootol" a program kéri az email jelszavakat és a feldosát./(feloldozást.) Sőőt szerintem a Kmail is így működött, ezért egy rootjelszó majd 3 emailjelszó, majd megint az egész mégegszer ismételve. :W (sokszornem értettem miért kell kétszer megadnom egy adott emailcím jelszavát kétszer. )
    A Thunderbird ennél finomabb: az szegény csak megjegyezni nem tudja, de amikor betölt a Linux az elején nem kéri.
    9) Valamit biztos a Linuxban jelszók és kulcsok körül kéne babrálnom, csak nem tudom mit!? :F

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van régi gép 10 éves AMD barton és Ati Radeon 9600 Pro. Ezen egy Linux Mint 17. (XP helyett) Sikerült beállítgatni és apám (aki használja meg van vele elégedve.)
    Aztán gondoltunk egy nagyot és tegnap vettünk egy 23 colos IPS panelon LG t. Mi nagyon meg vagyunk vele elégedve, mivel előtte csak egy 17 colos CRT volt kb. 20 évig.
    GOND: A linux szépen felismerte a monitort és beállította FULL HD ra 1920x1080 ra. Szóval minden simán ment.
    Aztán megnyitottuk a Firefoxot és egyes oldalak csak 4:3 ban akarnak megjelenni. Én úgy tudom régen ez gond volt. Anno mondjuk 2010 ben, hogy az oldalakat még nem 16:9 be programozták, de most már ezt nehéz elhinnem. Egy két oldal bejön teljesen: pl youtube google, de pl port.hu index vagy CNN már nem.
    Nem hiszem el csomó oldalról, hogy csak 4:3 ban elérhető. Ráadásul rákötöttem a saját gépemre is és Win alatt fel se tűnt nekem ilyen probléma. (bár keveset használtam).
    Nem lehet valamit kéne állítani a Firefoxon belül, hogy mindig 16:9 es képet küldjön az adott oldal. Vagy ne adj isten valamit beállítani a Linuxon belül? :F

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #31495 üzenetére

    Tehát erről nem tehet sem a Win sem a LInux, hogy az oldalak 4:3 ban két széles csíkkal jönnek?
    (Írtam ide egy hosszút de inkább másik fórumba írom, mert itt nagyon OFF topik lenne.)

  • TAKÍÍ

    tag

    Apám vett egy új gépet (Intel pentium G3250 4 GB ram). Már nagyon ideje volt, mivel az ős régi Barton magos Athalon 2600+ már nagy gyenge volt. A régi gépre én telepítettem még egy Linux Mint et Cinamont. Apámnak bejött. Most egy Dual boot ot akarunk létrehozni. Azért legyen néha windows is.
    Az új gépen fenn van már egy Win 7 32 bit. Terveznénk feltenni egy Linux Mintet 32 bit pluszba, de ilyet még nem csináltam.
    Apám viszont már felrakott valami Ubuntut még egy Xp re anno. Szerinte ez a világ legegyszerűbb dolga. Elindította Xp alatt a Linux telepítőt, beálított valami csúszkán hány giga helyet ad az Op rendszernek azt jó van....Valahogy Grub rendszerindító is lett. Nem ttudom ez így mennyire standerd vagy jó?
    [link]
    A linken pedig particionálnak és úgy telepítenek.(mondjuk ez ubuntu nem is Mint) És mintha máshol is inkább ezt a verziót javasolták volna, mert a Win így biztos "nem sérül".
    Én még ilyen dual bottot sose használtam szal lehet hogy most az 1+1=2 térek ki de fontos.

    Én úgy gondoltam, ha a két külön partícióra telepítek, akkor akét Op rendszer "nem látja egymást." Tehát ha mondjuk én belépek a Win 7 intézőjébe, akkor ott nem láthatom a Linux partíción tárolt adatokat. A két Op rendszer között a partícóra, mint egy betonfalra gondolak, amin nem lehet át látni.

    Apám szerint mikor ő használta a Win Xp/Linux gépet, akkor szerinte ilyenről szó se volt. A windows-os fájlokat simán láttad Linux alatt és fordítva is. Ez nekem így egy nagy mosléknak tűnik. Ugye elvielg a Linux biztonsságos és vírusmentes, de ha egy WindowsBécsikapunyi rést hagyok rajta, akkor nekem az már nem tetszik.

    A lényeg hogyan kell Dual boot t rendesen telepíteni. Apám most nem örül, hogy én azzal jövök, hogy partícionálni kéne a vinyót. Szerinte felesleges. Tényleg igaza van? Ha mégse akkor küldjetek valami cikket, ami erőteljesen érvel a partícionálás mellett. :) (mert az nem lesz elég ha azt mondom, hogy de a PH-n azt mondták, hogy..) :W A lényeg ha telepítek, akkor, tudni akarom, mit telepítek és az tuit jó legyen.

    (Régen USB-vel raktam fel a Mintet (LinuxLiveUSB). Most van USB 3 am és UEFI BIOS. Nem tudom az most mennyit kavarna a történeten?)

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz King Unique #37652 üzenetére

    Köszi gery2123 és King Unique! Akkor folytatom.

    1) Igen ott a pont, amit linkeltél. Fater így akarja feltenni. Ha így is jó így tenném fel. Viszont nem világos ideáig hogy jutok el? Én megkreálnám a LinuxliveUSb vel a Bootolható Linuxot. Bios ba beállítanám, arról bootoljon. Majd a telepítő érzékeli, hogy van rajta win 7 és "mellé" telepíti. Ha jól értem ilyenkor is lesz partícionálva a winyó, csak nem NTFS re, hanem EXt partíció lesz. Ezért lesz az, hogy Win 7 nél nem látom a fájlkezelőben, a partíciót. Ehhez külön szoftver kell. Viszont ez nem jelenti azt, "hogy a Linuxnak nem kell külön partíció" (by apám) Van neki, telepítéskor létrehozza, csak én azt egyik Win XP/7/8 alatt nem fogom látni.

    2) Szerintem ez második módszer az amire én gondoltam/linkeltem, hogy win alatt lecsípek egy kisebb területet (partícionálom) és telpítéskor erre az előre "leválasztott területre" telepítem a Linuxot. Mivel így ez is egy EXt partíció lesz, ezért amikor telepítés után belépek a win be, megint nem fogom már látni, az adott partíciót. Az eredméyn mindkét estben ugyanaz, csak másképp érem el. (Vagy nem?)

    3)Miért 32 bit? Én toltam volna fel Win 8.1 et 64 bit, de apám behúzta kéziféket, neki a nyolcas nem tetszik legyen hetes és minek 64 legyen 32. Neki evidens volt a 32 nekem meg a 64. Mondta győzzem meg miért? És őszintén szólva baromira nem tudtam megindolkolni. :W
    [link]
    A win sugó se nagyon érvel a 64 bit mellet, csak ha kifejezetten sok programot használsz, meg játék meg 8 giga RAM, meg stb.JA a 64 bit használatakor bonyolultabb és több számítást végez és nehogy leterheljük a kis procit ezért inkább 32 :W ....Erről még tudnék írni, de a lényeg azét mentem bele, mert a Driver problem. Van itthon egy régi nyomtató és scanner és bizony egyik se támogatott nincs rá 64 bites driver...ezért végül így lett 32.

    4) Biztonság Apám felvetette, hogy így mennyire lesz sérülékeny a Linux, mert így majd a Win miatt "megfertőződik a gép". Szerintem a win lehet férges, meg vírusos, de az a vírus megdöglene(nem tud mit kezdeni magával) egy Linuxos környezetben még ha "át is terjedne". A kérdésem az lenne, hogy egyáltalán át tud e mászni a vírus, a Wines NTFS partícióról EXt partícióra? Most hirtelen ennyi...

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz lev258 #37660 üzenetére

    Gyorsan akkor még fojtatom a "sztori. (King Unique) Igen így már majdnem minden világos. :)

    1)Ugyebár ilyenkor betölt a Grub rendszerindító és ki kell választani, mit akarok és ENTR. Persze apámnak ez se tetszik már annyira. Nem akarja a bootlolást mindig ezzel kezdeni.
    Szerinte azt be lehet állítani a "GRub ban", hogy csak a Linux induljon mindig. Aztán a Linuxból meg ki lehet úgy lépni, hogy a Win bootoljon, sőt majd még Win alól is kilépek/újraindítom úgy, hogy a Linux bootoljon. (mert hát valahogy vissza kell jutni a Linuxba.) Tehát lehet van Grub csak valahogy "automatizált". ÉS Op rendszer alatt beállítom mit tölt be. Létezik-e ilyen mágia? (kezdőszinten) Vagy ez totál egyszerű és evidens, csak még én nem lattam ilyet?

    2) Linux alatt elvileg Driver problem nem lenne, mert ugye ott a Linux megoldja. Ha Linuxból 64 Win ből 32 biteset rakok föl, abból nem elsz "kavar"? Vagy inkább mind két rendszer azonos "Bit-ű" :) legyen?

    3)Konkretizáljuk: Melyiket tegyem? Asszem régen a Quiana volt fenn. Most akkor jöhet a 17.1 Rebbeca Cinnamon? Nem emlékszem már a Grafikus felületekre, hogy jön sorba?Xface, KDE, Mate, Cinnamon? Én úgy emlékeztem, mintha a Cinnamon felett lett volna még valami grafikusabb/szebb. Arra gondolok, hogy msot itt az új gép, ami bírja a terhelést, gondoltam erre rá tenném ha van. Viszont a Linux maradna Mint, csak a csomagolás változna.

    4) USB 3 Portról lehet Bootolni. (persze a hozzá megfelelő USB val) Vagy maradjak a hagyomáynos USB 2 nél? UEFI s bios? Boot sorrendem gondolom itt is kell állítani. (JA a Wint DVD ről telepítettem és semmit se állítottam a BIOS on)

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Az új gépünkben van egy vinyo, amire sikerült feltenni a dualbootot. Win 7+ Linux Mint. Ennek működését, már értem. (legalábbis olyasmi)
    Felmerült bennem a kérdés mi van SSD nél? Mi van akkor ha tegyük fel nincs pénzügyi korlát és én egy több OP rendszeres gépet akarok. Mondjuk legyen win 7, win 8.1 és Linux. Mindegyiket külön SSD n? Ilyenkor mi lesz?
    Dualbootnál ugye betölt az a Grub rendszerindító. SSD nél van ilyenre lehetőség?
    Vagy rossz úton járok és ilyenkor a BIOS ban kell beállítanom a boot sorrendet és az tölti be a legelső SSD-t. Tegyük fel beállítom hogy a Win 8 betöltsön elsőnek. Ha pedig változtatni akarok akkor Biosba kell belépni és beállítom a másik sorrendet. Úgy tudom az újabb típusú UEFI BIOS, már Win alól is meghívható, így ez elvileg nem lenne olyan körülményes.

    ÉS a lényeg a bonyolítás ezután kezdődik. Hogy látják az SSD a vinyókat? Mindegyik SSD mellé kell egy Winyót tennem külön külön. Vagy elég lenne egy nagyobbat és azt mindegyik rendszer tudná kezelni?
    Elsőre úgy gondolnék rá, mint egy adat winyo, amin filmek képek vannak és van egy nagy 4TB-os, amit mondjuk mindegyik OP rendszerből "látok", de játékoknál már nem érzem ilyen egyszerűnek a dolgot.

    pl. régebbi játékot feltennék a Win 7 re újabbakhoz meg Win 8 at használnék. Nem okozna gondot ha ezeket egy winyora tenném fel ?
    JA és persze még ott a harmadik SSD-n a Linux Mint is.... :D az meg ugye spéci partíció típus, amit a Win alapból nem kezel. Ezért úgy gondolom látnám a Win alól, hogy van egy 3. SSD-m, de nem látnám, ami rajta van. (adat, doksi, semmi, 0 bájt )

    Sose volt SSD-m, szerintem ezek biztos eléggé triviális egyértelmű dolgok, de kicsit belekavarodok.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Felraktam egy Linux Mint 17-et nemrég a gépre. Kezdem megunni a Goolget mostanság. Rákeresek valamire pl.: hűtőszekrény, akkor rögtön jönnek a hűtőszekrény reklámok, ha mobilokat nézek, akkor mobilok és így tovább. Sőt a freemail fiókomba még spamek is jönnek, de ezek kb mind olyan témájúak amikről aznap keresgéltem. (nem mindig, de gyakran.)

    Szóval most itt a Linux és kipróbálnék másik kereső motort. Melyiket használjam? Lehetőleg "jól keressen" és ne nagyon "kövesen". :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák