Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz TAKÍÍ #37659 üzenetére

    Windows-nál a 32 bit valóban azt jelenti, hogy kevesebb, mint 4 GB memóriát lát, illetve vannak egyéb hiányai is. Összességében nem oszt nem szoroz, de ha a gép tudja, miért ne lehetne használni 64 biteset. Persze a driverek az más kérdés (bár nem kizárt, hogy egyes esetekben a 32 bites driver is jó lehet 64 bites rendszeren). A Win partícióról nem fog átmászni a vírus. Emellett a tisztán Windows-ra írt vírusok (lehet multiplatformos is) nem életképesek Linuxon.
    Az automatikus mellé telepítés és a kézi között az a különbség, hogy utóbbi esetén nagyobb rálátásod és befolyásod van a dolgokra.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • King Unique

    titán

    válasz TAKÍÍ #37659 üzenetére

    Te még nálam is jobban túlspilázod, de végül is inkább kérdezzen az ember. :K

    Ez az automata telepítés kényelmes, de én jobban szeretem a 2./3. módszer alapján magam testreszabni. Előbbinél nem is tudom pontosan hova pakolja, lemez vége / eleje, illetve a rendszerpartíció szabad helyéből csípi le a Linuxnak valót? Jobb szerintem előre létrehozni neki, de nem kötelező.
    Természetesen külön partíció mindenképpen kell neki, de az, hogy most a rendszer hozza létre magának automatikusan, vagy te adod meg neki, az lényegében szinte ugyanaz, mert külön partíción lesz.

    Fájlrendszer-hozzáférés tekintetében nem az a lényeg, hogyan telepíted, hanem az, hogy a Windows alapból csak a FATxx, NTFS, exFAT fájlrendszereket képes kezelni. Ha Linuxon használatos Extx, vagy Maces HFS+J fájlrendszerű partícióhoz akarsz hozzáférést, ahhoz alapból külön driver kell. Szerintem érthető és világos, vagy nem?

    64 bites OS-nek azért több értelme lenne, a jövő is ezek felé megy már egy ideje, tudsz benne egyszerre 32 és 64 bites programokat is futtatni, sőt van olyan szoftver is, amit már csak 64 bites verzióban írnak meg, több memóriakihasználás stb. De, ha tényleg driveres problémák vannak, akkor az beteszi a kaput. Bár ki is lett próbálva a 64 bites rendszeren, hogy nem kezeli le?

    Mint írta a fórumtárs, a Windowsos vírus nem életképes Linuxon. De, ha mind2 rendszert párhuzamosan használják felcsatolt partíciókkal, cserélhető adathordozók, email-ok küldése oda-vissza, akkor vmi védelem felrakása akár megléphető. Chakrán vannak ilyen lehetőségek [link], ezek egy része vsz Mintre is feltehető, de valóban szükséges.

    Amúgy meg, ha apád a főnök ilyen téren, ő dönti el, mi kerüljön fel, akkor hagyd rá. Felesleges győzködni, idősebb korosztály amúgy se szereti, ha a fiatalabb megkérdőjelezi a hozzáértését, ki akarja oktatni... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák