Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lathronos

    őstag

    válasz Tarill #57283 üzenetére

    Itt tudod megnézni, mely játékok futnak és melyek nem. A platinum és gold minősítést(rating) nézd csak, azok jól mennek. Ha a játékok(Category: games) nevére kattintasz, információt is kapsz, melyik WINE verzióval, milyen beállításokkal futnak. Ha jól tudom, ilyenkor ajánlott a PlayOnLinux használata.

    [ Szerkesztve ]

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tarill #57283 üzenetére

    Van ami jól megy vele, van ami nem. A működése szempontjából a directx hívásokat fordítja opengl hívásokra. A dx9-es címek jellemzően mennek vele, a dx11-es dolgok azt hiszem már rendesen implementálva vannak, a 12-t még nem igazán kell futtatni vele, azt majd vulkan hívásokra fogják fordítani, de mire ezek meglesznek, az nem kevés idő.
    Mostanában nem nagyon használtam wine-t, mert amikkel játszom, azok többnyire mennek alapból is Steamen Linux alatt, de itt meg tudod nézni bármelyik progit vagy játékot, hogy mi a helyzet vele wine alatt: https://appdb.winehq.org/

    Egyébként van egy fizetős playonlinux cucc is, ami azt csinálja, hogy a játékhoz letölt neked előre bekonfigurált, megfelelő verziójú wine-t és azzal futtatja a játékot v. programot (persze neked kell hozzá az eredeti telepítő média valamilyen formában). Ilyenkor magától leszedi azt is, ami esetleg még kell neki mint visualc++, .net meg egyéb csomagok. Sima wine esetén ezeket neked kell megtenni.

    Lathronos: a POL nem ehhez kapcsolódik, mert ha egy Wine verzióval jól megy valami, akkor az jellemzően a későbbiekkel is. A POL akkor jön jól, ha nem szeretnél winetricksel vacakolni a kellő cuccok beszerzéséhez, meg a wine egyéb beállításaival vacakolni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák