Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Vasti74 #83108 üzenetére

    Teljesen megértem a kérdésedet és nem Te vagy az első aki ezt megkérdezi.
    Mert nagyon de nagyon jó rendszer, nagyon szeretem, a Win sehol nincs hozzá testreszabhatóságban, kezességben, alakíthatóságban.
    A nagy baja hogy ezt elérni kínszenvedés, de ezt be is vállalom. Mire a mostani, nekem teljességgel megfelelő állapotot, kinézetet elértem az hónapokba telt. Túrtam a fórumokat, szkripteket írogattam, kiegészítőket vadásztam, gugliztam, fordítóztam.
    Mert ezeket én akartam.
    De hogy egy faék egyszerű szoftver telepítése felemészt egy napot, az már nekem sok.

    Tudomásom szerint az Ubuntu vonal a legelterjedtebb. Akkor miért nem csinálnak mindenre deb telepítőfájlt?
    Amire a leghülyébb is csak rákattint, a szoftvertelepítő behúzza az öszes python, lib meg az Atyaúristen tudja még milyen függőségét, és a végén kírja hogy a szoftver telepítve. Kész, ennyi,
    Nem, ehelyett felvisz githubra, meg egyéb oldalalakra ahol kilométeres readme meg terminálos meg make izé vagy mi fordítgatós, konfigurálós leírások vannak. Ami nekem köszönöm nem kell, nem megy, nem is akarom mert csak használni szerettem volna egy darab egyszerű kis programot.

    Ez az egyetlen bajom a rendszerrel.

Új hozzászólás Aktív témák