Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz lev258 #82661 üzenetére

    lev258: Jaja, csak elbizonytalanodtam, hogy még nézi-e :) Mindjárt nézem attól a résztől.

    sh4d0w, CPT.Pirk: köszi nektek is, csak ubyegon2 blogjában, illetve az ott linkelt egyik angol nyelvű tippgyűjteményben (a linkelt magyart sajnos törölték időközben) olvastam, hogy pl a swapiness-t nem árt visszavenni - ezt megnéztem, az a default 60 nálam is.
    Az átállítást kisebbre már nem tudtam megcsinálni, akkor még nem csináltam külön admin/root és desktop usert, bár az egynek amit csináltam eeelvileg volt joga, de a sysctl.conf -ot nem tudtam szerkeszteni (gondolom le kell venni a read only attribútumot, de addig még nem jutottam hogy hogyan)

    Erre a gépre már simán teljesen flottnak kéne lenni az alap ubuntunak is, ugye? Mondjuk a Mate egyelőre tetszik. Az alap programokkal elég jól elvagyok, később kellhet majd alkalmanként darktable, raw therapee vagy más raw konverter és gimp vagy más hasonló, ha azoknak nem kell másik ablakkezelő/grafikus felület akkor sanszosan simán ellennék a Mate felületével.

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák