Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz tobias40 #78653 üzenetére

    Üdv!

    Ami gépen jól fut a W10, azon bármelyik disztró ugyanolyan jól fog menni. Elsőnek a népszerű asztali disztrókat javaslom, válassz egyet ami tetszik mondjuk közülük:
    Ubuntu (LTS kiadások), Linux Mint, Manjaro és ezek elérhetőek többféle asztali környezettel.

    Böngésző: mindegyik elérhető, hamarosan azt hiszem még az Edge-et is kiadják majd Linuxra. Opera, Chromium és Chrome is van. Ez utóbbihoz mondjuk lehet hozzá kell adni egy tárolót a rendszerhez, de ez disztró függő.

    Outlook: Thunderbird. Én minden oprendszeren azt használom a céges office365 levelezés intézésére, faja. Vannak hozzá mindenféle kiegészítők, így pl. az Outlook naptár integráció is működik.

    Magyar nyelv: minden disztróban benne van alapból, telepítéskor rögtön választható.

    A NAS elérésével szerintem nem lesz gond. A CMS progis dolgot nem tudom, az lehet igényel majd némi guglizást.

    Kipróbálásra meg azt tudom mondani, hogy tegyél fel egy ingyenes VirtualBox-ot a W10-en és először az alá tedd fel egyik-másik disztrót, aztán ha megvan ami tetszik, utána próbáld ki élesben is. - Meg magával a telepítő pendrájval is be tudsz bootolni live módban, ott is próbálgathatod a disztrókat mielőtt telepítenéd.

    Telepítő kiírása: rufus progival.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák