Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    Elképedve olvasom amiket mostanság itt írtok a vezeték nélküli lejátszásról, hogy 4K anyagokat wifin döcögés nélkül lejátszik a TV. Nálunk pl. ha a nappaliban laptopon a lakás másik oldalán lévő gépről akarok megosztott tartalmat lejátszani, szinte már egy sima avi is akad. Nemhogy 4K anyagokat játsszak le wifin. A nappali és a szobánk (ahol a router van) közt van 2 téglafal. 2,4 GHz-en megy a wifi, egy Asus N18U routerről, AP-ként beállítva. Mondjuk most fogunk június-július környékén nappalit átrendezni, festeni, és UTP kábelt tervezek áthúzni a nappaliba, úgyhogy ez a probléma ki lesz küszöbölve így. Csak meglepődtem, hogy másnál ilyen jó a wifis kapcsolat. Mondjuk lehet, hogy nálunk az sem segít (társasház), hogy ha egy wifi scannerrel rákeresek az elérhető kapcsolatokra, bőven 100 fölött van a száma, szóval mondhatni elég leterhelt a hálózat. Úgyhogy azt hiszem kábellel járok e legjobban. Van egy régi TP-Link routerem (gigabites), beállítom majd switchnek (valahogy hidat képezek az Asus meg közte, ennek még utána kell olvasnom), és arra kötöm az összes cuccot (TV, erősítő, médialejátszó).

    Ja, még valami: 49UH6207-re esetleg nem tud valaki jó képbeállításokat? Tesztet nem nagyon találok róla. Amit furcsálltam - bár nem tudom jól láttam-e, vagy csak bénáztam valamit, nem merültem még bele - , hogy szinte az összes kép módban 100%-on van a fényerő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák