Új hozzászólás Aktív témák

  • Naras

    őstag

    Hogyan hűtjük szobahőmérséklet "alá" a winchesterünket?!
    Avagy az 1400 W - os Hurrikán hűtés... egy érdekes, ám kevésbé értelmes kísérlet...

    Szereplők:
    - egy 6 éves gép, 3 db Maxtor Winyóval (melyek mint tudjuk igencsak hajlamosak szépen melegedni)

    - egy Hurrikán 1400W - os hűtőrendszer komponensnek befogott eszköz...

    - nomeg néhány A4 - es lap összehajtva levegőterelés céljából...

    Nézzük:
    Adott egy 120 Gb - os régi Maxtor winyó a gépház tetején, egyik oldalánál rögzítve.

    Adott a Hurrikán 1400 W "eszköz" :DDD

    Adottak a levegőterelő lapocskák, melyek komoly eljárással készült, A4 - es lapok összehajtogatásával nyert nyílásfedő technológiát képviselnek...

    Adott a "HeatPipe" mely jelen esetben a levegőt fújja befelé, nem pedig a hőt vezeti kifelé :P

    Az érdekessége a dolognak, hogy a cső gyakorlatilag a másik winyó fölé volt fektetve, mégis a felső winchester hűlt le jobban (igaz, annak alapvetően is kisebb volt a hőmérséklete). A "hűtést" kb. negyed óráig végeztem, de már nem nagyon mentek lejebb az értékek, így kikapcsoltam...

    ...és íme a teszt:
    A listában középső winchester a fizikailag felül lévő, az alsó pedig az, amelyiken a porszívó csöve feküdt. A felső sorban látható winyó nem sokat kapott a légáramlatokból (ez a gépház alsó részébe van szerelve), azonban így is "hűlt" 2-3 fokot... A leghűsebb általában olyan 32 fok körüli hőmérsékleten szokott lenni, a másik kettő 41 körül...

    Végül a felső, mely a képen szerepel 19 fokra hűlt! A másik pedig 27 fokos lett...

    ...ésdekes megfigyelni, hogy a levegőáramlás hogy hűti az eszközöket (a többi nyílást a házon nagyjából lezártam), és hogy egy megfelelően nagy teljesítményű hűtéssel milyen eredményeket lehet elérni...

    ...igaz, ez így egy meglehetősen hangos megoldásnak bizonyult, így a topic témájára tekintettel OFF hozzászólás ként írom, csupán a jobb olvashatóság kedvéért nem állítom arra...

    Remélem tetszett eme kis agyament tesztem, és sokakat gondolkodóba ejt így vagy úgy... vagy ha gondolkodóba nem is, legalább kicsit vidámabbá teszi a napotokat... :DD
    Kicsit pihent voltam ma délelőtt... bocsi :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

Új hozzászólás Aktív témák