Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Evil Snowman

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SkiDev #46827 üzenetére

    Annyi jó tanács, mint szintén Supp játékos, hogy ha tudod, hogy a team-ed 60%-a ilyen, akkor ne ugorj be 3v1, 4v1-be, hiszen még ahhoz is hülyék, hogy kövessenek. Sajnos az elején is bíztam ebben és sokszor rá is fáztam, most már mindig kivárásra játszom. Ott vagyok fight közelben de nem én kezdeményezek, viszont ha megindulnak, akkor megyek előre ezerrel.

    A másik jó tanács. Alacsony szinteken felejtsd el a tank supportokat. Ahogy korábban is írták olyan karaktert vigyél, amivel esetleg tudod carry-zni a gamet: Brand, Zyra etc.

    Pont emiatt átálltam Brand main-re. Valamelyik nap nyomtam egy 9/4/15-öt mint support, mert az ADC-m elég halovány volt, így átt kellett tőle vennem a stafétát. Mondanom sem kell, hogy lehoztuk, igaz nálunk nem volt flame war a meccs alatt. Az is sokat számít.

    [ Szerkesztve ]

  • Bowser

    aktív tag

    válasz SkiDev #46827 üzenetére

    Nuh ez lehet hosszú lesz de kérlek olvasd el ! :D

    Először is. Játék chat részével ne foglalkozz. Csak a fontos infókra reagálj a csapatodon belül. A csevegés[Mind] azaz enemy chat részét kapcsold ki. Valaki elmondaná mi értelme, hogy játék közben az enemy csapattal beszélgess? Semmi. Ezért, hogy ilyeneket beírjon az ember, hogy "Rekt xd haha" semmi értelme. Amit meccs végén írnak az a győzelem által szerzett gőg, taknyukat nyálukat beléd törlik(persze tisztelet a kivételnek). Aztán ezek az emberek mennek még egy meccset elég durván kikapnak és nyomják mindenkire a flamet ezerrel és ők nem hibásak. Ők vannak a legjobban felháborodva ha "iziznek" nekik.

    Másodszor ez egy normál game gyakorlásnak remek. Ha win ha loose teljesen mindegy. Jó nem kell szándékosan veszíteni meg trollkodni, de teljesen mindegy a végeredmény.

    Mint Support a Supportnak néhány jó tanács: Ne válts olyan gyorsan a Rubin látókőre. A jégkesztyű is ráér későbbre mikor jobban álltok. Egy elfeedelt Fizz ellen és egy erős Gragas ellen inkább Iron Solarival kezdj(persze Sighstone után)mivel a közeledben lvő összes szövetségesnek 15 varázsellenállást biztosít + ha aktiválod AP pajzsot kap mindenki aki a közeldben van. Itt ennél a meccsnél teamfightban ez elengedhetetlen lett volna. Utána jöhet a többi item.
    Nagyon fontos, hogy ha megvan a Sighstone válts át red trinketre:

    Mivel nem csak lerakni fontos a wardot hanem ki is szedni az ellenség wardjait.
    Tristana-ra a vérszomjas helyett egy Eleven Szablya kellett volna, hogy leszedje magáról a Fizz ultit , Bard Q-t (ha stunnol), illetve a Riven stunt.
    Gondolom A Gnar-t is kiszedték könnyen a Hard AP-sok az enemyből. Egy AP deffes iteme sincsen. Ilyenkor tanácsolni kell neki, hogy mit buildeljen. Ok Riven 7/6-ba volt de ki is jelentett nagyobb veszélyt rá nézve? Hát persze, hogy a Gragas meg a Fizz. Konkrétan hiába voltatok hárman tankok ha nem volt aki kitankolja a két elfeedelt AP-s DMG-et. Látom Tristana próbálkozott csak az AP deffel de az olyan itt mint halottnak a csók. A Gnar-on meg az az őrangyal...

    Vannak ugye meccsek amiket nem lehet megnyerni(hogy magamat idézzem), de ez nem ilyen volt. Két dolgot lehet ilyenkor tenni/chatba írj nekik, hogy mit csináljanak/. Szét kell Wardolni a saját dzsungeletek mindkét részét. Megvárni míg egyedül vagy ketten jönnek és szépen leszedni őket egyesével. Ha együtt jönnek akkor úgyis mindegy 100% vesztesnek hitt pozícióból akár kijöhetsz győztesként is, próbálkozni kell.

    Tényleg nem szaporítanám a szót mert ez csak egy normál meccs volt és tényleg maximum gyakorlásnak volt jó de ezeket a dolgokat alkalmazni kell rankeden is. Ha egyedül mész Rankedet Bronzban felejtsd el a Leonát, Jannát meg az ilyen Supportokat. Esélytelen velük feljebb jutni. Ha Support main vagy és máshova nem tudsz vagy nem szeretnél menni kezdd el gyakorolni például a Brand Supportot. Bronzból 1-2 hét alatt kijössz vele. Miután feljebb mentél, mondjuk Silver teteje ott már hozhatsz Leonát. Ha premadebe vagy egy jó ADC-vel jöhet Bronzba meg Silver aljára is a Leona és egyéb shieldes support. De akkor aztán védd meg4 :P

    Magamról:
    Én márciusban egy Silver 5-ös játékos voltam. Janna mainként nem tudtam Silverből 5-ből feljebb lépni. Akkor elkezdtem fórumokat olvasgatni mint PH!-s tag rátaláltam erre a fórumra is. Ráírtam egy srácra aki aktív volt még erősen itt (markedone94). Ő ellátott engem jó tanácsokkal , de csak nem sikerült feljebb mennem. Megkértem, hogy jöjjön velem pár DUO meccset. Gyakorlatilag megtanított játszani, mire fókuszáljak, mire figyeljek a flamelést erőteljesen felejtsem el. Nagyon sokat tanultam, ha vesztésre állunk nem a hibás játékosokat keresem hanem megpróbálok segíteni és a győzelemre törekszem. Ha te Dzsungeles lennél és kapnál egy ilyet chatbe, hogy: "OMG Noob jungler gank top". Szerinted jobban teljesítenél? Nem. Sőt ha felmész topra lehet mindketten meghaltok. Vagy ha az ADC-d elkezded szidni. Akkor se lesz jobb. Gold 5-ből Supportként hamar Platos lettem Solo-ba. Most elkezdtem egy kis accountot, 5 napja kezdtem a rankedet Silver 3-ba dobott a 10 promó meccsem után. 4 nap alatt S3 0 LP-ről G1 51 LP-ig jutottam. Még 5 Win kell a Plathoz ami szerintem ma meglesz. El se hinnéd, milyen egyszerűek a meccsek ha mindenre odafigyelsz és segíted a csapattársaid.

    Ha bármi kérdésed van nyugodtan keress privátban, de felvettelek játékban is.

    Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

Új hozzászólás Aktív témák