Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz joey04 #60 üzenetére

    Melyik céget szeretnéd? Union Carbide? Seveso? BP? Soroljam még? Szabályozzák csak magukat, hiszen az a legjobb nekünk, nem? Ha az IBM-et fogják perbe a hetvenes években, akkor egyébiránt nem is vitatkoznánk erről, mert nem létezne egyik a cikkben szereplő cég sem. Tekints így a jelenlegi ügyre, nem kezelni szeretnék az esetleges jövőbeni túlkapásokat, hanem megelőzni. És az, hogy pont az Epic és pont azért perelte be őket, szerintem kevésbé releváns, mint ahogy beállítjátok.

    Tehát akkor mégiscsak jól értem, hogy megy az évi néhány extra dolláron a fekáliafalás az 1-2000 dolláros eszközök mellett. Szomcsi.

    #63 kpbendeguz
    Egy olyan piaci részesedés megoszlás, ahol a jelenleg vizsgált kategória még nem is létezett. Telefonpiac még ma is van, nagygombos nagyitelefonok uralják, az okostelefonpiac viszont nem létezett.

    De, nagyon is szeretne, hiszen az USA-ban az Apple modellje jóval nagyobb profitrátát biztosít, mint más gyártóké.

    #65 kpbendeguz
    De, pontosan azon. Fogyasztói ár = termelői ár + árrés. A termelői ár alatt nem adhatja el, mert tiltják a gazdasági versenytörvények.

    #64 Busterftw
    Mondod ezt olyan platformokról, amelyek open source szoftverekre épülnek...

    A történelmi tapasztalataink azt mutatják, hogy a totalitárius diktatúra (=zárt platform) sosem volt jó az átlagembernek, csak azoknak akik a hatalmat gyakorolták. De tekinthetünk úgy is ezekre, mint amit az áruházakról leírtál. Ha belefektették az energiát (megöltek/megfélelmlítettek elég embert), akkor joguk van megtartani a hatalmat, hiszen ŐK belefektették az energiát. És mennyire jól működik pl. Észak-Koreában.

    De persze tisztában vagyok, hogy sok sebből vérzik a fenti hasonlat, csak gondoltam polgárpukkasztásnak jó lesz, hátha világossá válik, hogy mi mellett kardoskodtok.

    #71 joey04
    Szánalmasnak tartom, hogy az EU beleszól lényegében a hardveres specifikációba.
    Szánalmasnak? Akkor az érintésvédelmi szabályok is azok lennének? Hiszen azok is beleszólnak a hardveres spcifikációkba.

    Windowson meg korábban is lehetett bármilyen böngészőt használni.
    Ez teljesen igaz. Nem is emiatt fogták őket perbe, hanem amiatt, hogy az operációs rendszehez csomagolt böngésző az termékkapcsolás, ami pedig törvénytelen.

    Szerintem nem korrekt a cégekkel szemben amit csinálnak és a usernek sem feltétlenül jó
    Korrektség? Nem, ez csak a tövényeknek való megfelelés és meg nem felelés kérdése. Ha pedig nem hiszed el, hogy ez jó a felhasználóknak, akkor olvass utána, hogy milyen hatása van a monopóliumoknak, duopóliumoknak az árszínvonalra és az innovációra. Innentől ez nem szerintem/szerinted kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák