Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viharhozo

    addikt

    válasz FerNandor #6643 üzenetére

    A lakastakarekot majd a topikgazda elmondja, ha erre jar, ilyen kozvetitos mokakkal lehet meguszni a nyitasi dijat.

    Az uj CSOK-kal meg varjuk meg a torveny szoveget. Eloljaroban annyit, h a kormany hitelet annak is erdemes felvennie, akinek nem kell, leven 3%-ra adjak, es a PMAK ennel mar most is tobbet fizet, a jovoben pedig meg tobbet fog, tehat konkretan penzt keresel a hitelfelvetelen. Annyira egyebkent nem lennek optimista, ezzel elkepeszto keresletet kuldenek az uj lakasok piacara, siman a beruhazo/kivitelezo fogja zsebre tenni a tamogatas nagy reszet.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • axioma

    Topikgazda

    válasz FerNandor #6643 üzenetére

    LTP kifizetes: hat elvileg elobb kapsz penzt, es utana kell igazolni.
    Viszont felujitas jogcim eseten a szamlak vegso hatarideje a penz megkapasa +90 nap (a konkret intezmenytol fgtl, torvenyi eloiras). Tehat ha ennel hosszabban dolgoztok rajta, akkor lehet elobb kezdeni, a kiutalasi idoszak kezdetetol (penz minusz 3 ho ugy kb.) gyujthetoek mar a szamlak, de nyilvan akkor sajat zsebbol megy csak.
    Vasarlasnal nagyon spec. esettol eltekintve az elado kapja. Az adasvetelinek tartalmaznia kell, hogy x osszeg az ltp-bol lesz. Viszont legalabb - ha nincs benne kolcson - nem akarnak utolso kifizetok lenni...
    Nyitasi dijat abban az esetben tudsz csokkenteni, ha nem fogod a kolcsonreszt hasznalni. Akkor eleg a minimalisat kotni, lehet attol me'g 20e-rel fizetni [es jar az egeszre az alltam]. Kesobb, ha megis kell a kolcsonresz, az emeleshez 1x2e Ft dij plusz a nyitasi-kulonbozet fizetendo, szoval a 2e-et kockaztatod csak...
    Azt nem ertem viszont, hogy ha most nyitsz, akkor hogyan szamolsz a mostani lakasarakkal, kedvezmenyekkel egy minimum 4 ev mulva torteno felhasznalashoz... [fundan kivul sztem nincs is athidalo, talan csak az otp elohitele, de az mas konstrukcio teljesen]. Mondjuk athidalo nem is eri meg a mai egyeb hitelek mellett [ellentetben a kombival, ami meg nagyon].

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák