Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz footy #6080 üzenetére

    15%-nál nagyobb eltérést saccolok ilyen időtávon még euróban is.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • axioma

    Topikgazda

    válasz footy #6080 üzenetére

    Szerintem itt tobb tenyezo van.
    En anno ugy alltam hozza, hogy 1 es 5 ev kamper kozul az 5 evesben nagyobb a saccolas, nagyobb emiatt a bank reszerol a ratartas, tehat _varhatoan_ dragabb lesz a hosszabb kamper (a mai varakozasokkal!), mint a rovidebb. Papirforma, akarom mondani modell alapjan igy kene Lennie, aztan nem mindig sikerul ugye...
    A masik, amire nem tudom hogy ott gondolni kell-e, itthon szamithat: viszonylag elenyeszo ara'nyu az azonosan vegigfizetett szerzodesek szama. A legtobb 10+ eves hitel vagy onerobol elo/vegtorlesztodik esetenkent, vagy csere (az ingatlan) miatt kifizetik es masikat vesznek fel, vagy forditva, a felvett hitel tul draga lesz a piacon, es mege'ri (itthon aka'r ugy, hogy nem lakascelu volt egy idoben az, amivel ki lehetett valtani), es igy lesz belole masik hitel. A lenyeg, hogy mindegyiknel valtozas van. Es a kamper-en beluli valtozast azt altalaban jobban buntetik, ha messze me'g a fordulo, mig a valtozot (akar havonta) lehet, hogy me'g evfordulotol eltero idopontban sem.
    Amit me'g figyelembe szoktam venni: az elso idoszakban a legnehezebb fizetni, utana (ha nincs is mar kez.ktg. igy "csak" nominalisan ugyanannyi, nem vasarloerteken), az azert varhato ertekben picike't novekvo fizubol nem lesz nehezebb fizetni. Plane hogy elso idoben a vasarlas tovabbi koltsegeket indukal, ami idovel elmulik. En vagyok az, aki a tisztan penzugyit szoktam kiszamolni, de teherviseleskent az idobeli eloszlas miatt lehet, hogy akkor is kisebb a valtozo, ha kesobb nagyobbat emelkedik.
    Aztan ki tudja... az se mindegy, hogy 15% az euroban vna, de hany eves hitel, mennyi a kamatkulonbozet. Vagy a THM-kulonbozoet. (Ott kint gondolom/remelem nem szorakoznak olyan trukkokkel, hogy 3 honapig akcios torl. reszlettel szamoljak vegig a thm-et es hasonloak, bar en konkretan pont az Erste-nel lattam durva eseteket, az meg odavalosi...)

Új hozzászólás Aktív témák