Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz Gython #20592 üzenetére

    XI.:
    Albertfalva: fonódó villamos, normálisabb közlekedés, igénynek megfelelő, sokféle lakhatási lehetőség.
    Őrmező: a 4-es metró, és egyéb BKK járatok/megálló újraszervezése, közterületrendezés, panelprogram után miatt már elég élhető környék lett.

    Árpád híd környékénél sokkal jobbak szvsz.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • alakesh

    tag

    válasz Gython #20592 üzenetére

    A 13-ról tudok nyilatkozni, mostanában sajnos eléggé lefelé indult el a környék állapota, köszönhetően a hős utca környéki kitelepítéseknek, nagyon nagy arányban vándoroltak át ide az ottani "élővilágból", gyakorlatilag az összes környékbeli parkban, aluljáróban találni belőlük..

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Gython #20592 üzenetére

    A 4-ik kerületről tudok nyilatkozni, itt éltem egész életemben, nem mondanám zűrös helynek.
    Újpest központhoz közel azért nem laknék, de ott is inkább a zaj és a zöld hiánya miatt.
    Ha társasházban gondolkozol akkor talán Káposztásmegyer és az izzó lakótelep és környéke a legjobb rész, de ugye azok meg már távol is vannak (tkp Budapest széle)
    De kerületen belül is nagy szórás tud lenni, vannak Újpestnek is nono részei.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Brave_86

    aktív tag

    válasz Gython #20592 üzenetére

    IV.
    7 évet laktam itt. Nyár utca - Károlyi Sándor Kórház közelében (most fogunk költözni családi házba)
    Én szeretek/szerettem itt lakni, nem a zsúfolt belváros, ahol a parkoló kocsikat vagy a kutyaszart kell kerülgetni felváltva. Sok parkosítás felújítás - játszótér, sportpályák, kutyafuttatók- történt az elmúlt években Viszonylag könnyen megközelíthetők a dolgok. (Még) Ingyenes parkolási lehetőség. M0 -M3, a Metró közelsége. Vasút akár a nyugati felé. Bevásárlás városkapunál, Lidl, Tesco, kicsit messzebb Pólus, Dunakeszi felé Auchan és a többi boltok.
    Közbiztonsággal nem volt problémánk. Régebben az éjszakai járatokat is használtam kb 15 percenként közlekednek azok is. Központ ilyen szempontból jól megközelíthető és onnan is sok felé el lehet jutni tömegközlekedéssel is.

    XIII - Újlipótváros
    Erről is tudok részben nyilatkozni, nem volt vele problémánk akkoriban. Feleségem lakott itt, (Visegrádi utcában -körúthoz közelebbi részén) volt lakása) majd kiköltözött hozzám Újpestre. :)
    Ő szeretett ott lakni, sokat sétálgattunk a környéken akkoriban főleg a duna felé. A kerületnek talán az egyik legjobb része. Parkolás az kb lehetetlen volt.
    Mostanában azt mondta, már kevésbé vágyik oda vissza. Ez ugye korfüggő és családi állapottól is függ, van e gyerek stb..

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz Gython #20592 üzenetére

    XIV.:
    -az Orsrol jo a kozlekedes, viszont eleg rossz a hire mostanaban, a metrohoz kozeli lakasok elosztasa nem jon be
    -M3 bevezeto melletti csuszozsalus park, egesz szep es jo elrendezesu lakasok vannak neha, de nincs helyismeretem.

    Örsről tényleg nagyon jó a közlekedés, és sok a lehetőség (Árkád, Sugár, IKEA) nem tudom milyen rossz hírre gondolsz, ne politizáljunk de maradjunk annyiban hogy az ott kéregető punk/drogos banda nem újdonság csak mostanában kapta fel a média (khmm egy része khmm), és elvileg szétcsaptak köztük, tehát most már a szomszéd kerület problémái pár hétig.. ;]

    A metróhoz közeli lakások alatt mit értesz, Örs és Füredi lakótelep paneljei? Vagy befelé a téglaépítésű lakótelepi részt? Az itteni paneleknek szerintem Budapesten az egyik legjobb az elosztása mind a kisebb, mind a nagyobb típusúaknak... Az épületek persze olyanok hogy áthallatszik minden, és kicsit sűrűn vannak, de hol nem? Kicsit konszolidálódtak az árak is erre és jó a közösség, jó a lakótelep környéke (Füredi-Vezér-Fogarasi-Szentmihályi által határolt részen, a Kerepesi felé haladva csökken a "minőség" :D )

    Az M3 mellett éltem a kisebb, négyemeletes csúszózsalusban, felső szinten, nagyon hatékonyak a zajvédő falak (ilyen magasságban legalábbis) mert tényleg alig hallatszott be a bevezető zaja (pedig arra nézett a háló), de iszonyat kosz van, hetente törölgettük a koromfekete port mindenhonnan, gondolj bele mennyire lehet egészséges... a tömegközlekedés az autópályával párhuzamosan kifelé haladva egyre rosszabb, a 10 emeleteseknél van ugyan a 74-es troli végállomása de onnan kb. az az egyetlen lehetőség befelé, éjszakai járat nem is igazán van, se kötöttpálya (bár nem nagy séta az Erzsébet királyné útja, de szintén nem a legjobb környék se).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Gython #20592 üzenetére

    Csepelen laktam elég sokáig régebben, tégla lakásban. Egyébként ha most ne lehetne venni 30 millió alatt még mindig kétszobásat, akkor nagyon meg lennék lepve(, nem a hirdetési árakra gondolok, hanem a valódira). Bár a felújítottsága azért ezen az árszinten kérdéses lehet.

    Előnyök azon a részen ahol laktam(, Csepel van olyan nagy, hogy jelentősen különbözhet az élmény, bár ez az összes többi környékre is igaz):
    - Csendes.
    - Unalmas.

    Hátrányok:
    - Közlekedés autóval olyan 5-6 éve nagyon rossz, előtte teljesen fasza volt. Valószínűnek tartom a déli agglomerációba kiköltöző emberek száma miatt nőhetett az égig a forgalom javarészt.
    - Közlekedés bkv-val elég jó lenne, de azért minden nagyon lepattant volt még szintén olyan 4-5 éve. Utazóközönség nem túl kellemes, főleg este.
    - Ennek ellenére az utolsó csepeli időmben visszaszoktam a BKV-ra, mert a munkahelyemen nem lehetett parkolni, csak jóval nagyobb kitérővel, nagyobb szívás volt a kocsi, mint a bkv.
    - És igazából szerintem iszonyat messze van a belváros innen. Ha mondjuk valamelyik hév megállótól 10 percre laksz, akkor már kapásból fél óra a Boráros, azt meg azért messze nem nevezném még belvárosnak. Ha meg gyakran van északon dolgod, akkor semmiképp ne költözz oda.

    I am having fun staying poor.

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Gython #20592 üzenetére

    III:
    A hídról délre szerintem egészen kulturált, lehet sétálni a kis utcákban, a Hármashatár-hegy (kirándulás), Szentlélek tér (kulturális programok) egy köpésre. A fonódó villamos elég kényelmes, bár nem túl gyors. (Az 1-es villamos elég durva viszont.) Bringával kitűnő, külön bicikli út a hév mellett.

    XI:
    Közlekedés miatt szerintem csak a Bikás park jöhet szóba (Gazdagrétre csak busz van, ráadásul emelkedő, bringával nem túl jó), itt viszont egészen kitűnő a 4-es metró miatt. A biciklisáv az úttesten. A park szép, mellette a piac elég lepukkant. Összességében jobb környék, mint a III, jóval "európaibb", érthető a felár.

    Mindkét helyen jól el lehet lenni kisgyerekkel is, gyorsan elérhető a belváros, 15 percen belül ott vagy valamelyik budai központban (Széll Kálmán tér / Móricz).

Új hozzászólás Aktív témák