Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz daninet #112590 üzenetére

    Köszi.

    Múlt héten részletesebben is írtam, csak arra senki sem válaszolt ;)
    Kezdem a lényeggel: külső szigetelés nincs és nem is lesz, mert túl sok a proli, a HH és a HHH. Pont ezért nem fog változni a költségosztási arány sem.

    Egy garzonról van szó, nyílászárók fasza 40+ éves Tessauer ablakok, szezon előtt svédmarás+szilikon, táblák közé puha hab szigetelőcsík, és/vagy akril tömítő. Már csak minimálisan húz az erkélyajtó a sarkánál.

    Páratartalom perpill 28% (22C), de inkább az a jellemző, hogy lefelé kiakad a mérő, azaz 25% alatti. Szellőztetés után 30-33%, teregetés után 40%.

    Padló - anno a házgyári szőnyegre lett rátéve a laminált, tehát az lassan amúgy is csereérett. (így kicsit magasabban van, mint a közlekedőben a járólap. Ha valami lépésálló XPS-t tennék (pl 2 cm Bachl PIR) arra osb + padlószőnyeg? Vagy normálisan kiszintezni, rendes alátét és laminált?

    Néztem fűtőszálas (nem infrás) 80-100W/m2-es padlófűtést, ha csak kiegészítésnek menne, akkor lehet jó is.

    Még ami sokat számíthat, az az erkély beépítése. Itt sok mindenkinek így van, mert csak a kis része ugrik ki a ház síkjából, akár a lakás mérete is növelhető 4-5m2-rel. Fasza műanyag ablak. Az erkélyfront 8 centi beton, ott még meg is tudnám oldani a külső szigetelést, oldalt pedig csak 30*15*150-et kéne ytonggal felfalazni (legtöbb lakásban így van).
    Aztán, hogy a tessauer marad-e és a beépített erkély csak télikert/szigetelés, vagy növelem a lakást, az más kérdés. Esetleg teszek oda egy plusz radiátort okosba, ha már a szar törvény meg a többi lakó szívat (most egy 600*1400-es 33K-s mellett néha fázok, felső 1/3 fűt csak, ha teljesen nyitva van, akkor mondjuk kézmeleg az alja).

    Egy extrém ötlet: valahogy egy uponor minitec rendszert rá tudnék kötni a távhőre? :) Itt a földszinten már úgyse olyan forró a víz, vagy a radiátorból kijövőt lehetne átfuttatni rajta? :)

    Tudom, hogy kívülről kéne szigetelni, de ha nincs más lehetőség, ez a multipor jó lehet? 5cm arra az 1 falra (11m2). A konyhának is van egy külső fala ugyebár, oda meg 2cm XPS? Bár a konyha nem olyan vészes, mert az 3 oldalról körbe van fűtve, de a fal melletti 30cm-en a padló jéghideg (gondolom ahol a lábazat fölött kicsit kiugrik a ház első szintje).

    Plafon: erre nem írtál semmit, pedig lehet nem is a padlóra kéne koncentrálnom, hanem arra, mert ott szökik el a meleg az ingyenélők felé?
    Vmi villanyszerelő youtubeos csatornáján láttam, hogy vmelyik panelben gyárilag van ott pár centi szigetelés, és abban van elvezetve a vezeték a csillárhoz. Érdemes lenne oda tenni valamit? (legalább eltüntetni a szintkülönbséget - fasza MEO lehetett anno a 70-es években, a födémpanelek illesztésénél egyik oldalon 2 centi eltérés van, a másik oldalon passzol. Gondolom az elsőn az aljzatbetonnal faszán eltüntették ezt a különbséget.

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák