Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    parketta szakértő van?:) sokáig éltem egy lakásban, 70-es években épült, a parketta nem nyikorog, nem "hullámzik", igaz h egyenetlen, néhol van benne 1-1,5cm difi is, amit kinéztem lakást ott viszont recseg ropog az egész, és olyan érzésem van rajta mintha mozogna valamennyit, ez mitől lehet? ez 1920-ban épült, az előző lakásban biztos van beton is a parketta alatt és azon a bitumen ágy, egy helyen meg kellett bontnani egy ajtó kivételkor, ez a mostani meg olyan mintha nem lenne alatta szilárd támasz
    kérdeztem már, talűlkozott már valaki olyannal régebbi pesti téglaháznál, hogy a burkolat alatt nincs semmilyen beton? mert pont olyan a jelenség mintha valami homokágyra tették volna, de azt hogy oldják meg h a homok agerendák közt maradjon?:) vagy egy részig összebetonozták a gerendákat és a felette levő részt meg szimplán kiöntötték homokkal vagy valami könnyebb fajsúlyú tömör anyaggal és arra közvetlen ment a burkolás? egyik ismerős hasonló korú lakásnál ilyenbe futott, de nekem hihetetlen még mindig
    mondjuk a másik lakásnál is a gerendák közt homokszerű anyaggal volt kitöltve a távolság, fürdőkád alatt pl nem is volt semmilyen beton mikor kibontottuk csak a homok, konyhába meg folyosóra betonágyas játólapot raktak, kb akkoriban csak azok voltak, amiknél fuga maga a beton kb, de a szobák azért kaptak egy különálló betonaljzatot, na de parkettát homokra? ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák