Új hozzászólás Aktív témák

  • Tothgera30

    Ármester

    Akkor most megragadnám az alkalmat, hogy bemutassam Alvin-t, ő egy fajtiszta kan németjuhász, december 6.-án született, tegnap este hoztuk el a szüleitől, most még szoknia kell a terepet! Értelmes, aranyos kutyának tűnik, főleg hogy a szülei is parancsszóra engedelmeskedtek a gazdájuknak. De ő már a nevére úgy-ahogy hallgat, macskát kezdi megszokni, már egy méterre közel mennek egymástól, de a bajszos még fúj rá, szóval lassan, de biztosan haladunk. Most kicsit nyüszít a kutyus, vagy én hiányzom neki, vagy a szülei, de a kennelben biztonságban van most, nem kóborolhat míg nem vagyok mellette, talán holnap kiengedem, egész napra, szabadon az udvarra. Annyit kérdeznék hogy mikor kezdhetem el tanítani, és hogyan tegyem mindezt. Elsősorban az alap parancsokat kellene végrehajtania (a későbbiekben napi rendszerességgel), mint a "marad", "ül", "fekszik", "gyere", és társai. Tehát ha pl. le akar bújni a kerítés/kapu alatt (az autófeljárónál le tud), akkor hogy/mikor utasítsam hogy menjen fel, mert az rossz dolog, illetve fontos hogy ha utasítanám hogy a kennelbe kell visszamennie akkor szépen baktasson vissza! Most még elég sokszor elhangzik hogy "Alvin, gyere!" és így lassan, de biztosan jön utánam.

    A képen/képeken éppen a kertet fedezi fel, azután a kisöcsém próbálja tartani, míg fényképezem, végül almát eszik, és az elfogyasztása után érhető tetten.

    "A pokol nem hely, hanem állapot"

Új hozzászólás Aktív témák