Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fricc_

    tag

    válasz sunpower #2699 üzenetére

    Nekem, mint bizonyára emlékeztek rá 1053-as-om van, az elsők között futottam bele ebbe az új szériába.
    Nekem a 2T korlát "megkerülése" lenne a cél, persze úgy hogy ne álljon le.

    Érdekes, de az enyém nem állítja le a winyót 10 percenként. ill. 1x csinálta meg, de akkor elfelejtettem beállítani az energiagazdálkodási beállításoknál.

    batagy:
    Nem túl jó az angolom, de én ebből azt szűrtem le, hogy bár a 1053-hoz nincs újabb fw, a korábban belinkelt oldalon mintha arról lenne szó, hogy az új verziójú chipek már olyan fw-vel jönnek ki amik nem állítják le a winyót, de a nagyközönségnek meg az kell, hogy álljon le.
    Mivel nincs újabb fw (sőt semmilyen fw sincs) srácok rájöttek, (vagy csináltak?) hogy ha a leírás alapján letöltjük és beflasheljük azt amit ajánlanak akkor onnantól 10 perc után leállítja a winyót....

    Mondjuk én pont ezért nem mertem kipróbálni ezt fw-t.

    A kolléga pedig valamiért beflashelte ezt az verziót, ami ugye leállítja....

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz sunpower #2699 üzenetére

    "Nagyon szép meg jó a cucc (Sharkoon Rapid-Case), de így számomra nem használható, úgyhogy kivágom a bánatba."

    Nem írtad, hogy milyen chipes a Rapidcase. Mert ha Jmicron JMS539/JMS551, akkor is meg lehet oldani hogy ne álljon le. Írtam erről itt és itt.

    Amennyiben ASMedia 1051 chipes, akkor szintén meg lehet oldani, erről van nagyrészt szó itt.

    "Az MPtool program meg semmit nem ér! Beállítom hogy ne álljon le, de se leokézni nem lehet, és ha még egyszer ránézek, megint ott van, hogy 10 perc....."

    Nem tudom hogyan elenőrizted, de ha csak az MP Tool főablakot indítod, az nem a rackben lévő értéket mutatja, hanem csak azt ami be lesz állítva ha réküldöd. Az INI fájlbül veszi az alapértékeket. A rackben lévő érték így ellenőrizhető, ahogy már sokszor leírtam:

    MP Tool -> Check Config -> Device Info

    A gond akkor van, ha a chip 1053-as, mert ahhoz nincs firmware.

Új hozzászólás Aktív témák