Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz azbest #51619 üzenetére

    Igen!
    Az ajánlott = regisztrált = nyomonkövethető

    Az ajánlott levél belföldön nem tudod "neten követni", de a külföldi nyomonkövethető!
    Belföld esetén a már említett vaterafutáros csomag küldés ajánlott, az nyomonkövethető és "olcsó", 2kg-ig 150E Ft-ig biztosítva elsőbbségi 1napos kézbesítéssel 990 Ft
    Külföld esetén viszont olcsón és jól, csak ajánlott levéllel jársz... külföldre csomagként küldeni drága postával! Fentebb leírt 3E VS 8E Ft

    Ezt sokan nemtudják, de 2kg alatt feladhatsz levélként is "csomagot" olcsóbban, ha nem óriás méret... pl. cipősdobozt még simán feladható levélként, csak 2kg alatt legyen!

    A lényeg, ha 2kg alatt van, levélként is "elviszik" (a már említett 3méret 90cm alatt van és a leghosszabb 60cm, akkor kötelességük felvenni... ÁSZF-ükbe benne van)

    Elég röhejes, hogy sokszor nekem kell felvilágosítani a posta dolgozót...

    Múltkor is, volt egy vaterafutáros csomagom (kinyomtatott lapos), viszem adom fel, és 150E Ft-os értékbiztosított (régen csak 50E-ig volt, de felemelték 150E-re), persze a csomag "valós értéke" "csak" 40E Ft volt, de 150E-t írtam rá, mivel ingyen benne van az árban! És akkor a posta dolgozó nőci kijelenti, hogy ezt így nem veszi fel, mert ha 150E Ft, akkor drágább... mondom ácsi! neten 1-2hónapja felemlték az értékhatárt és már többször adtam így fel, szóval az még mindig 990 Ft lesz... hívta a postavezetőt, az meg "felvilágosított", hogy nekem van igazam és én jól tudom... ennyit a postai dolgozók "szakmaiságukról"... sajnos "résen kell lenni", mert ott basszák át - verik át - húzzák le az embert, ahol csak tudják... és sokszor az ilyen hanyag dolgozók nem is azért, hogy nekik jobb legyen, szimpla "lustaságból"...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák