Új hozzászólás Aktív témák

  • pip

    aktív tag

    válasz george11 #37 üzenetére

    sántítanak a hasonlataid és valószínűleg nem ért el hozzád a gondolatom lényege. Nincs nekem azzzal semmi problémám, hogy ha valaki teheti, nehogy má' nagy verdát vegyen. (amúgy nem reális összehasonlítani egy modern autót egy 30 évessel). Sem a vályogházas hasonlat sem jó, mert itt közel sem erről van szó. Aki teheti, vegyen csilivili házat, ezzel nincs baj. De ha ezzel veszélyt jelent mások számára, akkor ne lehessen csilivili házat venni. Így érted?

    De mondok jobb hasonlatot. Tegyük fel, hogy van egy olyan cipő, amelynek alján szegek vannak, lefele fordítva. Engem nem az zavar, hogy ez nagyon drága, hogy felső része krokodilbőr, csatja arany és ötpercenként masszírozza a lábat, vagy hogy viselője gazdag, befolyásos vagy bármi más. Engem az zavar, ha viselője véletlenül a lábamra lép, mert az fáj. Ezért szeretném, hogy azt a tulajdonságát, amellyel veszélyt jelent másokra, szabályozzuk. Vagy mindannyian járjunk szögesben, vagy mind nem szögesben. Ez így volna fair. Nos, a szöges cipő a nagy tömegű kocsi, a nem szöges a kis tömegű, a veszélyes tulajdonság pedig a tömegkülönbség. Ezt kellene szabályozni, a tömegkülönbséget.

Új hozzászólás Aktív témák