Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41635072

    törölt tag

    válasz barbika. #3341 üzenetére

    Van számtalan megbízható internetes áruház.
    Azért nem olyan könnyű kontaktlencsét hamisítani, ha valaki mégis megpróbálkozik vele, azt valószínűleg az első behelyezés után érezni fogod. ;]
    De egyáltalán nem jellemző ez a hamisítósdi.

    [ Szerkesztve ]

  • skracy

    újonc

    válasz barbika. #3341 üzenetére

    Szia!

    Gondolkodtam rajta, válaszoljak-e erre, mert egyeseket esetleg sérthet a véleményem, de aztán csak nem tudok elmenni a téma mellett szó nélkül.

    Ahogy Tel Elek is írja, számos megbízható internetes áruház van. Persze vannak - ahogy a való életben is - olyanok, akik a "zavarosban halásznak". Kicsit körbe kell nézni (hozzászólások, fórumok, cég alapítása és hogy valós-e, stb...), nem csak az árat nézni, és azért jó eséllyel kiszűrhető, amelyik megbízható. Ez nem csak a kontaktlencse, hanem bármilyen más internetes vásárlás esetén igaz. De az életben sem a piacra megyünk megbízható lencséért vagy elektronikai termékért... :)

    Amit leírtál, az nagyon emlékeztet a saját tapasztalatomra is az első optikában, ahol a lencsémet illesztették (azóta váltottam már). Itt (persze nem az első alkalommal, hanem mikor visszamentem később folyadékért), ahogy meghallották az internet szót, mintha ördögöt kiáltottam volna, azonnal "rám támadtak", hogy az internet így, meg úgy (közben előjött a hamisítás, átcímkézés, lejárt termék, stb...stb... téma), és szinte kioktattak, hogy "aki az interneten vásárol, az utána oda menjen a panaszával is". Komolyan mondom, köpni-nyelni nem tudtam, csak bólogattam nagyokat, aztán igyekeztem mielőbb távozni - azóta sem mentem oda vissza... Én kérek elnézést, de azért engedtessék már meg, hogy ott és azért fizessek, amiért én szeretnék - ha már az én pénzemről van szó...

    A véleményem az, hogy ha az optikák korrektül képeznék az áraikat, akkor ott venném meg ezen termékeket (lencse, folyadék, stb...), akkor is, ha kicsit drágábbak, mint az interneten. Elfogadnám, hogy a plusz szolgáltatásért (törődnek velem, rendszeres időközönként megvizsgálnak (aminek persze külön díja van)) valamivel többet fizetek, DE nem ez a helyzet. A legtöbb optika - tisztelet a kivételnek - 100-150 %-os (néha több) haszonkulccsal dolgozik. (Tudom, mert korábban beszállítóként több optikával álltam kapcsolatban.) Ebben a formában pedig nem tartom tisztességesnek a hozzáállásukat, amire pláne nem az a megoldás, hogy a konkurenciát (pl. internet) elmondják minden rossznak... Gondolom, hogy az internetes áruházak sem szerelemből dolgoznak, nekik is megéri valamiért, és ha egy internetes áruháznak megéri egy lencsét negyed évre (2x3 db) kb. 7e Forintért (áruházanként és termékenként változó!) árulni, akkor talán azt nem kellene 14e Ft körül adni az optikában, mert ez már lehúzás - főleg úgy, hogy el is várnák, hogy ezt ott vegye meg az ember... Át kellene ezt nagyon gondolni, és mondjuk 8-9e Ft között árulni, amiért jó eséllyel oda mennék érte (és gondolom még sokan mások is). Igaz, így kisebb lenne az egy termékre eső haszon, de összességében nem biztos (a nagyobb forgalom miatt), hogy rosszul járna az ilyen optika. A konkurencia ilyen formában történő becsmérléséhez pedig no comment, az abszolút elfogadhatatlan, ahogy egy vevő "kioktatása" is...

    üdv: skracy

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák