Új hozzászólás Aktív témák

  • ThoSi

    csendes tag

    Az optikai kereső LCD-s, nemtom, hogy 78.000 vagy 115.000 pixeles, nem számoltam meg :)
    Tűrhető a minősége (dioptria állítóval, amit alig lehet eltekerni), bár én jobban szeretem az optikai megoldást. Egy biztos, itt az ''optikai'' keresővel nem lehet akkuidővel spórolni :)

    Könnyen letörhető alkatrészt eddig nem találtam. Ami egy kicsit viszont szerintem kényes (bár eddig nem akadtam bele, kivéve kezdeti ügyetlenkedéseim kapcsán), az SD kártya ajtaja... a gép szélétől nyílik. Egy hülye példával: ha leteszed egy ágyra a gépet, és egy kicsit magad felé visszahúzod anélkül hogy megemelnéd, fennakad az ajtó, ha erősebben húzod nekiáll megemelkedni a gép, és nyílik az ajtó. Ez feltételezem el is bír törni...
    Ettől független nem volt zavaró annyira, és később egyszer sem akadt be sehova.

    Amit hiányoltam az az autofókusz segédfénye éjszaka, bár egyébként elég jól fókuszál (korábbi gépeimhez képest) sötétben is.

    A képek minősége szerintem jó, bár én csak a gyári ''naturalcolor'' beállítással fényképeztem eddig, és sajnos eddig nem túl ideális fényviszonyok mellett. Ennek ellenére a valósághoz (ami nem mindig szép!) szerintem igen közel voltak a színek.

    Tettem fel néhány képet (2 kép kivételével 1600x1200-asban készültek csak, az az 1 pedig 4MP-es - egy szem 256-os kártya volt nálam és 200 körüli képet csináltam, azért ment 1600-ban).

    A képek között van zoom nélküli - 12x zoomos összehasonlításra alkalmas (67:kis zoom,68: max zoom,69: no zoom), illetve éjszakai kép is (204,206,211,212).

    A közeli éjszakai hotelkép (211,211) teljesen kézből készült, 0,6 ill. 0,8 sec záridővel, ISO-200 mellett! A távoli az egy híd korlátjára támasztva.

    A 290-es képen az ominózus garázsajtó látszik több mint öt méterről fényképezve teljesen sötétben (4MP), ISO200. Mondjuk itt már az ISO200 miatt zajos a kép, ha teljes nagyításban nézed.

    Szívem szerint tettem volna fel rendes napsütéses képeket, de eddig olyat nem csináltam :)

    Mindenesetre nekem a kedvenceim főleg az éjszakai képek.

    A cím: (sajnos nincsennek thumb-ok, lusta voltam most csinálni)
    Bővebben: link

    Remélem tudtam valamennyit segíteni.


    [Szerkesztve]

    ThoSi

Új hozzászólás Aktív témák