Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz FingR86 #25933 üzenetére

    Ha és amennyiben nagyobb áramokat akarsz levenni (esetleg később, pl. más rollerben, vagy 2 motoros átalakítás után:DDD), én ennél jobb terheléselosztást nem tudtam kitalálni.:R Kisebb áramoknál nincs ennek akkora jelentősége, de azért nagyon "nem illik" egy ekkora pakkról egy kis fülecskén megpróbálni levenni az összes áramot, mert az ott egy szűk keresztmetszet lesz, tehát melegedni fog. (Úgy általában a celláknak sem tesz jót, ha nem szimmetrikusak az áramutak...:N)

    Szerk: a konkrét pakkot én egy Nitro Scooterbe készítettem, teljesen elégedett volt vele a vevő, "félig" se terhelte meg soha, de aztán balesetezett egyet, és eladta az egész cuccot a retekbe, az akkut kivéve, azt visszavásároltam (tudván hogy jó kis pakk), és tőlem aztán kapta az ívet rendesen. Ha eleve "alulméretezem" az eredeti felhasználási cél szerint "elégségesre", akkor építhettem volna át, így viszont csak be kellett dobni hátra, és mehetett neki a sok amper. Alapvetően a cellákhoz kell méretezni mindent (BMS, kötések, vezetékek, csatlakozó), nem érdemes benne hagyni mesterséges szűk keresztmetszetet, ha nem muszáj, ki tudja, hogy mire kell később jeligére.:)) Ugyanezért én pl. eleve XT90-et raktam rá, és nem bántam meg. Illetve persze megbántam, mivel én is baleseteztem a saját rolleremmel jóval később, ami miatt többet már nem rollerezek, viszont a pakk köszöni, hibátlan azóta is, pont tegnap vettem ki a roncsból, épen, sértetlenül. Csak kár, hogy ilyen 21x21-es méretben készült, ami a Nitro Scooterbe tökéletes, meg vízálló dobozba szintén, csak átlag rollerbe a taposóba kizárt, hogy beférjen. Talán ha Dualtron, abba igen, de az meg nem 36V.:DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák