Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LazacX

    tag

    válasz gerii #40404 üzenetére

    Sportjeggyel is korlátozás nélkül vihető, sőt tilos visszadobni -kivéve a szájon és fejrészen kívül akadt -idegenhonos, inváziós halakat. A 10 kilós határ az őshonos halakra vonatkozik. Az idegenhonos, horgászatilag jelentős fajokra szintén nem vonatkozik a 10 kg-os határ, de azok visszaengedhetők.

    "(11) Állami halászjeggyel vagy állami horgászjeggyel rendelkező személy nyilvántartott
    halgazdálkodási vízterületen a napi darabszám-korlátozással nem érintett őshonos
    halfajokból naponta összesen 10 kg-ot foghat ki."

    "(17) Az őshonos halállomány védelme érdekében idegenhonos halakat a vízbe engedni, és az
    inváziós idegenhonos halakat visszaengedni tilos. Idegenhonos hallal csalizni kizárólag azon
    a halgazdálkodási vízterületen szabad, ahol a nem őshonos hal kifogásra került."

    Mondjuk ez 2014-es szabályozás, de úgy rémlik, ez a része nem változott. Mintha a fogási naplóban is benne lenne (az most nekem nincs kéznél).

    Ha az országos horgászsport jegyen (25000 ft-os) lévő 20 kg-os határra gondolsz, az szerintem csak az őshonos egyéb halakra vonatkozik:
    "(2) A halgazdálkodási vízterületeken fogható és az (1) bekezdés hatálya alá nem tartozó, nem
    fogható őshonos halfajok felsorolását, valamint a vizeinkben rendszeresen előforduló
    idegenhonos halfajok jegyzékét a 8. melléklet tartalmazza."

    Ez az elmélet. A nagyobb természetes vizeken így is működik. A kisebb, egyesületi kezelésű vizeken más lehet a szabályozás, előfordulhat teljes halelviteli tilalom is, az más kérdés, hogy ez szabályos lépés-e az egyesület részéről, vagy sem (Nem tudom, hogy a halvisszadobási tilalomtól önkényesen eltérhet-e a vízkezelő, vagy eltérhet, de csak a halászati felügyelő engedélyével, esetleg el sem térhetne). Jobb a békesség, és előtte megkérdezni a vízkezelőt vagy elolvasni a helyi horgászrendet.

Új hozzászólás Aktív témák