Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    Egy UDS készítése.
    Egyet meg kell jegyeznem, a filmen látható hordó, belső bevonatos. Mind az Amerikai mind a Magyar BBQ közösségekben megoszlanak a vélemények, hogy szabad-e belső bevonatos hordóból UDS-t készíteni. A belső bevonat ugyanis nem festék hanem műgyanta. Élelmiszeripari, gyógyszeripari, kozmetikai etc.. cuccokat szállítanak benne. A véleményem ez ügyben az, ha tudtok új bevonat nélküli hordót szerezni a készítendő UDS-hez az a legjobb, de egy ki tudja mi volt benne hordót, amiben lehetett toxikus méregtől permetszerig bármi. Akkor már inkább egy bevonatos. Abban szépen tüzet kell rakni és addig tüzelni míg kívül a belül leég róla a cucc. Aztán elő a Flexet és egy Néger tárcsa vagy fazék drótkorong és fémtisztára lehet pucolni a hordót. Mondjuk vannak cégek akik használt mosott hordókat árulnak (nem olcsón), de biztos ami biztos azt is ki kell égetni, már csak azért is, mert a külső nem hőálló festéket maradéktalanul le kell szedni. Igen a fedélről is. :)
    Érdekesség kép elmondom, hogy vannak Mo-n akik építenek eladásra UDS-t, a 200 literes

    hordóból készült ára 80.000 Ft-tól indul, magadnak barkácsolva kb. a feléből kijön.
    A képen látható nem az én művem, sőt tavaly pár sörrel az arcomban neki is estem a készítőnek, hogy túláraz, végül is ezért készítettem el a magamét. SK. :)

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák