Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Solad

    őstag

    válasz pengemetal #15587 üzenetére

    Nem csak a XI-ben, hanem mindenhol és nem az ellenőrzés miatz....

    No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

  • Zola007

    veterán

    válasz pengemetal #15587 üzenetére

    Részvétem, ez gondolom nem jött jól :( , én is kicsit sokallom az 50k-t.
    Teljes menetfelszerelésben voltál vagy csak utcai ruhában?

    (#15585) ludsimon: Téli időszakban szénhidrát, fehérjét nagyon hamar elfűti a szervezet, a legnagyobb kalóriaigény a testhőmérséklet fenntartásához kell minden időben
    Te télen ez különösen fontos, mert az ún. maghőmérsékletet mindenáron (tehát akár a sportteljesítmény visszavételével) próbálja a szervezet fenntartani. Ez az elsődleges prioritása, ez alá rendel mindent.
    Pl. Kihűlés esetén hamarabb esnek ki az egyes finommotoros és agyi funkciók (elejt az illető tárgyakat, elalszik, koncentrációzavar), mint hogy leengedje hűlni a testet a szervezet.

    Tulajdonképpen nagyrészt erre is lett kitalálva a zsírszövet, mert ilyenkor nagy mennyiségű és egyenletes energiapótlást biztosít a fűtéshez. Fogyni nem téli edzéskor tudsz hatékonyan, mert ilyenkor a tested minden gramm nyírt próbál visszatartani a legrosszabbra számítva és főleg a szénhidrátokat használja. Ez esetben 2 dolgot tudsz tenni:
    - folyamatos szénhidrátfogysztás (80-100g óránkén), de ez nem mindig egyszerű
    - előtte bekajálsz valami közepes GI-s köretet (teljes kiőrlésű tészta, barna rizs zöldséggel) jó adag zsír (pl. pörkölt, olajos hal, magvak) társaságában

    A zsírok bontása lassú, tehát utóbbit minimum 2-3 órával sportolás / hidegben tartózkodás előtt kell megtenni. Egy ilyen szuszpendált zsíros kaja 4-6 órára folyamatos zsírutánpótlást biztosít, ha még mozgás közben emellé eszel szénhidrátot, akkor egy optimális eredményt érsz el: nem lesz eléhezés, fázni sem fogsz.. Edzés után pedig CH mennyiséget limitálva, lassú fehérjével visszafoghatod a katabolizmust is és akkor szépen lassan a testzsírból lesz visszatöltve az esetleges hiány. De ismétlem, téli bringázással nem lesz egyszerű lemenni 8% köré/alá, ezt inkább hagy tavaszra vagy görgőzz otthon.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz pengemetal #15587 üzenetére

    A piros az nem javaslat, hanem parancs.

    Örülj neki, hogy ennyivel megúsztad. Autósoknak 100ezres csekkeket küldözgettek bizonyos lámpáknál. (igen, az istenbarmai sárgánál nem féket, hanem gázt nyomtak, a sárga meg nem volt olyan hosszú, mint gondolták)

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Packersbay

    tag

    válasz pengemetal #15587 üzenetére

    50 ezer az sok abból még lehetett volna alkudni,bár ez rendőrtől is függ. Részletfizetést sztem tudsz kérni. Amúgy a criticalmass oldalon is van most egy hasonló,szintén piroson áthajtás viszont olcsóbban megúszta

    Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

  • Toomy

    senior tag

    válasz pengemetal #15587 üzenetére

    Aztadurva életbe. Én Érd felől napi szinten megyek be a XI. kerületbe és megyek haza Százhalombattára és persze sokszor piroson át 1000x körbenézve, senkit sem akadályoztatva és veszélyeztetve. De akkor lehet hogy ezt most én is átgondolom... :R Amúgy az eset konkrétan hol volt?

    (#15669) lsebestyen - Én már egy vasúti piroson átmenésnél megléptem. Nem vagyok rá büszke, de a téli hidegben nem fogok 10-15 percet ácsorogni hogy mikor jön már a vonat. A sorompók még nem voltak lent, de már piros volt és persze 100m -el előttem egy rendőr ment át utoljára. Mikor a tükörből észrevette, hogy átmentem fékezett és már szálltak is ki. Én meg lefordultam gyorsan és elslisszoltam a szemük elől. :B Bár ha ez közvetlen előttem történik nem biztos, hogy lenne vér a pucámban meglépni. Azért inkább átgondolom ezt a dolgot, mert azért az 50 ezres csekk az kemény érvágás lenne. Bár ha a munkából kiesek egy megfázás miatt 5-10 napra akkor pont ott vagyok anyagilag. :U

Új hozzászólás Aktív témák