Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    válasz Runner_fxr #15083 üzenetére

    Fék nélkül is lehet biciklizni. Mondjuk ehhez hozzá kellene szokni. Hóban tökéletesen lehet csiszolni ezt a technikát. Ha fékezel úgyis gyorsan kopik a betét, és hosszú a fékút is.

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Runner_fxr #15083 üzenetére

    arra asszociáltam, hogy évente 100-200 napot tekerek Budapest belvárosában, ahol Mo-n ennek az egyik legnagyobb tere van, és még soha nem láttam általuk okozott vagy elszenvedett balesetet, míg a hétköznapi bringást már láttam majdnem meghalni, meg sok majdnem-balesetet is, miattuk, a tök átlagos, elöl-hátul v-fékes bringájukon. plusz ugyanúgy átteker a sok hülye a piroson, mint ha ott se lenne - ahol még én is megállok, pedig én taposom rendesen. fixis barátom is van több, egyikük sem szenvedett még balesetet.

    valóban nem lehet úgy megállni vele, mint egy fékkel rendelkező géppel. ebben vitának helye nincs. máshogy kell tekerni, ami óriási figyelmet és technikai tudást igényel.

    abban teljesen igazad van, hogy felelőtlenebb, mint ha valaki dh-zni vagy freeride-ozni kezd, mert az ösvényen sok egyéb résztvevője nincs a közlekedésnek.a sok fiatal jelenti a nagyobb problémát, nem a rutinos fixisek. erre csak azt tudom mondani, amellett, hogy egyetértek, hogy valamikor neki is meg kell tanulnia. nyilván nem engedném be a város közepére meg a forgalomba az elején, de idővel szükség lesz beépíteni a megszerzett rutint. ennyi erővel tiltsuk be az alkoholt, meg a dohányzást is, az is rossz példa. védőfelszerelés nélkül? persze, mert nem 70-el rongyolnak le 100 centi széles ösvényen fák között, meg 3000m magas hegyről keresnek trail-t. melyik városban közlekedőn láttál te protektort, meg hasonlókat? :D legyen az fixes, outis, egysebis. már az is jó, ha sisak van...

    a divathóbortos újonc fixeseket az "öregek" sem szeretik, de ezek elég hamar kikopnak a játékból.

    ui.:

    úgy érzem az írásaidból, hogy neked a fixi egybeépült a fiatalok divathóbortjával, és szerinted a fixesek 80%-a ilyen újonc, márpedig ez nem igaz :)

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák