Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #90496 üzenetére

    Ha már felmerült az olajozás.

    "Az órádon mi az a kis olajoskanna jel? Ideje olajozni?"

    Igen, illetve 500km ként szól hogy mérni kell a láncot. Remek és olcsó kis szerkezet, ha elmondanám hogy 2000 forint volt, el sem hinnéd. (banggodd)

    Amúgy verseny előtt egy komolyabb bringástól kaptam egy kis Muc-Off száraz olajat, arra számítottam hogy jó ideig kitart majd, erre fel kb 15km után hallottam a láncot, 20km után pedig a magányos szakaszokon kimondottan zavart lassú tempónál. Egyetlen előnye hogy tiszta volt a lánc a verseny után is.

    Ugyan ez a márka de a nagyobb kiszerelésben, nagyjából 50-60kmt bírt ki, mielőtt erősen zajolni kezdett. Mondjuk itt nem töröltem át a láncot miután beolajoztam.

    Én jelenleg ezt használom Shimano PTFE száraz időre, kb 50-60 km után van hangja, 70-80 után mondhatni hangosnak. Tavaly 50km ként olajoztam és 5000et futott a lánc, még mindig van belőle.
    Nagy hátránya viszont hogy 5 perc laza tekerés után is tiszta fekete a lánc.
    Minden bringámon ez van, és meg vagyok vele elégedve, habár jobban örülnék ha nem lenne ilyen fekete tőle az egész hajtás.

    Az első az teljesen poros szakaszon volt,a többi vegyes aszfalt és erdő.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák