Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    válasz IMIIKE1998 #73291 üzenetére

    Hát én én próbáltam már néhány villát. A rugós suntourok gyenguszok. M2200-as újkorában is nehezen mozgott. Ezt a teljesítményét tartja most is. Egyedül szegélynél van valami szerepe. Ha lehetség akkor merev villára lesz ősszel cserélve. Van egy másik suntour teló is. Az mozog, de nincs benne csillapítás, könnyen visszalövi az első kereket. Aszfaltra nem rossz, terepen korlátozott. Magasabb árkategóriát nézve: a levegős Torám nagyon király teleszkóp. Érződik, hogy merev és érezni, hogy dolgozik az ember keze alatt. Nagyobb letörést és vízmosást is be lehet vállalni vele. Fox-ot teszteltem, de nem tudok véleményt mondani róla, mert ott már a bringán minden felső kategóriás volt, így nehéz megmondani, hogy muzsikált a teló.
    Váltóknál TY, Acera, XT-t próbáltam hosszabb távon. Hát 7 év használat után a TY-t már csak a kosz tartja össze szerintem. Különbség a sebességeknél van bennük. TY 7-es, másik 8-as talán, xt meg 9. Az utóbbi években meg jöttek új rendszerek, de azokat nem nekünk árulják. :D XT feszesebben tartja a láncot, egyébként a feladatát mindegyik elvégzi.
    Első váltó kb. csak egy fém lemez, ott olyan nagy különbségek nem nagyon lehetnek.

Új hozzászólás Aktív témák