Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #254422 üzenetére

    Ez a szoksásos kezdő tubelesses idegeskedés, másoktól már annyiszor olvastál ilyent, hogy megszokhattad ;] . Téged csak most ért utol... vagyis inkább az előző gumival, mert az sem volt normális dolog, hogy naponta pumpálni kellett. Még 2x összerakod és olyan rutinod lesz benne, hogy mindíg tökéletes lesz elsőre :) . Hagyd a francba a pumpálást, újabb tekerést, vízbe rakást stb, ezekkel csak fölösleges köröket futsz, idegesíted magad, a gumitól a tejig mindent elátkozol és halasztgatnád az elkerülhetetlent: szét kell szedned, újraszalagoznod, újra összeraknod, de ezúttal hibátlanul.

    1. legyen a felni tiszta, hogy ragadjon rá a szalag rendesen. Téged ismerve ebben nem fogsz hibázni :D
    2. rakj 1-2 réteg szalagot, a szelepnél 10cm átfedéssel és műanyag gumileszedő szerszámmal a szalag mindkét szélét egész körbe simogasd rá a felnire jó alaposan
    3. a szeleplyuknál a szelepet nyomd át izomból a szalagon, ne feszegesd, ne tágítsd a lyukat. Mielőtt a szelepre az anyát rácsavarod, a szalag és a szelep gumija közé önts egy kis tejet

    A többit nem lehet elcseszni, én fel szoktam rakni a gumit, hagyok egy kis rést a peremnél ahol beleöntöm a tejet, elforgatom a kereket úgy, hogy a szelep felül legyen, mert ha alul van, a nyomástól kifröcsögne a tej. Mehet rá a pumpa, booster, pukk. Azért nem a szelepen át öntöm a tejet, mert egyszer megszívtam, valamiért nem akart a tej átmenni a szelepen és csodálkoztam miért ereszt le a gumi. Aztán kiderült, hogy üres... A tubelessel nincs semmi gond, az esetek többségében az user vagy a szerviz hibázza el a dolgot, aztán jön az idegeskedés, amit mások elolvasnak és nem mernek tubelessre váltani, mert "sok vele a sz*pás". Pedig nem is. Persze az is előfordulhat, hogy mindent jól csináltál, de pl. a szelep vacak és ki kell cserélni. Legutóbb a haverom Force szelepjével így jártam.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák