Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocy

    őstag

    Az a tervem hogy áttérek olajozásról waxolásra. Vettem egy új láncot is hozzá, mert amúgy is cserélni akartam idén. Lenne néhány kérdésem a waxos szekta vezéreihez :)

    Jól gondolom hogy a gyári új láncról ugyanúgy brigeciolos áztatással tudom legjobban lehozni a gyári kenőanyagot? Lesz ideje kiszáradni, legalább egy hetet lóg majd a garázsban mielőtt felteszem. Azért érdemes még denaturált szesszel is leáztatni a brigós fürdő után? A sort és a hajtást is kenjem át brigóval, vagy elég a féktisztító / szeszes lemosás azokra? Szemre tiszták, de tudjuk hogy a kosz ott bújkálhat mindenhol.

    A másik kérdésem hogy látom ti főzitek a waxot. Engem lehet meg is ölnének itthon ha ilyet csinálnék, de ha mégis sikerül átvernem mindenkit hogy csak a vacsit főzöm, akkor melyik anyag vált be nektek? :)

    Egyelőre Soudal Dry Waxom van itthon mivel ez volt elérhető a boltból. Érdemes ezzel kipróbálni a dolgot, vagy össze se kenjem vele a láncot, próbáljak egyből mást? Ha igen, mit ajánlotok?
    Próbáltam alaposan utánaolvasni, de nekem ez az egész varázslatnak tűnik egyelőre, jól jönne egy kis megerősítés.

Új hozzászólás Aktív témák