Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #199990 üzenetére

    Jó pár Schwalbe elhasználása után bennem már kialakult egy kép róluk és bár nem hibátlanok, én nagyon szeretem őket. Eddig szerintem úgy nagy általánosságban:

    Pro:
    - hóban, sárban tökéletesen kiszámíthatóak és elég jól tapadnak
    - nincs szélességben szórás, mint a többi márkánál, ha láttál pl. egy 2.25" gumit, az összeset láttad, mert mind egyforma széles
    - a Snakeskin gumikkal soha! nem volt defektem, pedig az első gumiban 8000km van
    - az oldalfaluknak van tartása alacsony nyomáson is
    Kontra:
    - a fapados gumik (Rapid Rob, Tough Tom stb) anyagkeveréke sz*r
    - száraz, poros terepen nem remekelnek
    - nehéz felrakni
    - tubelessként fél év után apró foltokban áteresztik a tejet és foltosodnak. trialboj szerint a Maxxis Forekaster is ilyen, szerencsére csak esztétikai hiba, semmi problémát nem okoz
    - a Performance gumik sziklás terepre nem jók, könnyű őket kivágni Snakeskin védelem nélkül, szal sziklás terepre Snakeskin EVO kell

    Én is szeretnék kipróbálni hosszabb távon valamilyen Continentalt, de sajnos nincs könnyű 2.2" agresszív xc gumijuk és a Cross King, ami hátra jó lenne, állítólag poros terepen még jobban csúszik, mint a Schwalbe xc gumik.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák