Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    Úgy tűnik megoldódott a rejtély...legalábbis úgy érzem.Felsőfokú C típusú Origó nyelvvizsgám van,így egyből feltűnt,hogy ismeretlen számomra a pully szó...vagyis a pulcsi szlengesebb rövidítésén kívül.Azonnal.rákerestem a szótárban [link] de nem volt találat,így beindultam,hogy esetleg hamisítvány kering a forgalmazóknál.Aztán jobban megfigyelve nemcsak hogy ott találtam a pully-t a pulley szó középangol eredeténél [link]az 1066 után beszélt middle english-nél,de a pully szó képtalálatainál is előkerültek a görgőre hajazó képek.[link]...na meg persze komoly nyugati forgalmazóknál is találtam így írva,meg ha ma már nem is használatos ez a formája.Hülye japcsik! :((

    bringásisti...nem akartam más görgőt,mint az eredeti,hozzá gyártottat.Az enyém több mint 25 ezer után is rendben van,csak a feszítő (alsó) kezd hegyesre kopni,ami amúgy még a váltásteljesítményben sem nyilvánul meg,de bántja szemem,trehányságnak érzem tovább koptatni.
    Köszönöm mindenkinek a kutakodást! :R

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák