Keresés

Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz csabi94 #41162 üzenetére

    Ismerem ezt a láncot, neten rengeteg ilyen képet találtam róla nem sokkal azután hogy elkezdték árulni, gyorsan le is beszéltem minden ismerősöm róla. Most már a javított verziót árulják, annál az külső oldal lapok nincsenek kiluggalva. Jajdejó..
    6 ezer km szerintem kicsit sok egy 10 es lánctól, én 3-4 ezernél többet nem nagyon tudtam elmenni velük, pedig szinte minden használat előtt fém tisztára törölget, újra ken.. mondjuk én a kis súlyom ellenére eléggé gyilkolom a láncokat, folyamat kigyorsítgatások, mindig más tempó, stb.
    Shimanotól ettől függetlenül nem kell egyből elbúcsúznod, csak ettől a lánctól.
    Én 10 es ultregra meg dura ace láncokat használtam, néha egy kis connex, kmc, de végül maradtam az ultegra láncoknál, persze akkor még nem voltak kikönnyítve, nem volt velük semmi baj.

    Ezt a láncnyúlás mérőt nem ismerem, így aztán fogalmam nincs hogy jó-e még a sorod, ezt amúgy sem ilyen könnyű megmondani.
    Ha még nem esett bele a lánc nyúlás mérő, főleg a "jobbik" fele a láncba, akkor valószínűleg még jó lesz sor.
    Én ultegra sorral 17 ezret mentem el, és még lehet használni, 3500 anként cseréltem a láncot, nyúlás szerint.

    Shimano meg, meg van hülyülve kicsit, nem tudom mi van náluk, eddig őket pártoltam, de kezdek meginogni.
    Pl ez az új fékváltókar is, szerintem nagyon szorult rajtuk a hurok, hogy többen a nem rejtett bowdenezés miatt választották a többi gyártó szettjeit, így aztán rákényszerültek hogy megcsinálják ezt a rejtettet, de valahogy nem sikerült. Az új 8000-res dura ace hajtóművük is mi már? Ott is rá vannak kényszerítve a már értelmetlen súly csökkentésre.

    [ Szerkesztve ]

  • ludsimon

    veterán

    válasz csabi94 #41162 üzenetére

    Semmi gáz, nem kell kétségbe esni! Ki kell cserélni patentszemre és elmegy az még egy keveset. :)

    undefined

Aktív témák