Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hifis50

    csendes tag

    válasz hifis50 #34411 üzenetére

    Ízben szerintem ugyanaz. Gőzölni nem tud. Csak szimpla presszó készíthető vele, erre van kihegyezve.
    De a fej egyben a kazánja, tehát direkt a fűtés, a hőstabilitása nagyon jó már a saját termosztátjával is. De ha a nyitott kazánjába egyszerűen belelógatjuk a PID hőérzékelőjét, még pontosabb lesz. (Így a PID össze sem nő a géppel.) Villámgyors az üzemre kész állapot. Gyakorlatilag annyi idő, amíg elszöszmötölök a kávéval a csapolásig. Ügyes a víz bejuttatása a dugattyú alá. Egy visszacsapó szelep van a dugattyú közepén. Ha felemeljük a kart, ez kinyit, és a dugattyún keresztül folyik a víz az alsó térbe. Így teljesen légmentes vízoszlopot lehet összehozni, nagyon direkt lenyomásnál a nyomóerő. Kevés vízzel dolgozik, tehát a vizet leeresztem a kávékészítés után. Így mindig friss vízből készül legközelebb. Már egy nyomásmérő órát is vettem. Ez ugyan igényel némi fúrás - faragást, de könnyű a nyitott kazánból ezt is kilógatni. Így már minden paraméter kontrollálható. (Persze hogy erre szükség van-e, az más kérdés, de játéknak jó.)

Új hozzászólás Aktív témák