Új hozzászólás Aktív témák

  • target_mode

    újonc

    Sziasztok!

    Lehet kicsit hosszú lesz...

    Nem: férfi
    Kor: 42
    Hely: Vidéki megyeszékhely, 60 fős, alapvetően nem informatikai profilú cég.
    Munkakör: Hivatalosan programozó, nem hivatalosan mindenes.
    Végzettség: Érettségi + OKJ
    Nyelvtudás: angol társalgási szint.
    Bruttó fizetés: 350 Full bejelentve. Évente 5% emelés. Karácsonykor egyszeri + bruttó 50

    20 éve foglalkozom informatikával az első 10 évemben informatikus/rendszergazda voltam, majd PHP programozóként kezdtem el dolgozni (a nyelvet autodidakta módon az informatikai munkáim mellett sajátítottam el)

    Jelenlegi munkahelyemen 4 éve dolgozom. Programozóként vettek fel. Feladataim:

    - MVC rendszerben írt egyedi szoftverek fejlesztésére a nulláról. Ez gyakorlatilag egy vállalatirányítási rendszer és annak a moduljai, illetve egyéb MVC fejlesztések.
    - Drupal, DrupalCommerce fejlesztések.
    - Régi Joomlában, Wordpressben vagy bármilyen külső programozó által 5-10 éve fejlesztett egyedi gányolások kozmetikázása, szinten tartása is hozzám tartozik,
    - A telephelyek között webkamerás rendszert is létre kellett hoznom a semmiből és ezt is fejlesztgetem / karbantartom (Wowza, VLC, Flash)
    - Jelenleg fut 2 külsős, alvállalkozós fejlesztésünk, ezt is nekem kell irányítani, tehát rendszertervet/ütemtervet készíteni, kódolásra kiadni az alvállalkozóknak, majd az eredményt tesztelni/hibajegyeket készíteni stb...

    Úgy gondolom ez is bőven elég egy fejlesztőnek, de 2 éve felmondták a szerződést a rendszergazda alvállalkozóval, mondván, hogy én is értek hozzá, azóta még:

    - 6 szervert üzemeltetek (4 linux (FTP, samba, apache, MySQL, PostgreSQL, tomcat, Wowza, tűzfal, mentések stb..), 2 windows)
    - Nemrég migráltam át a teljes levelezésünket Lotus Notes-ről Exchange-re, azt is adminisztrálom,..
    - A support is hozzám tartozik, a hardveres problémák kivételével (Gizike: Nem látom a leveleimet dátum szerint. Én: azért mert tárgy szerint rendezted bmeg!, stb...)
    - Open Source rendszereket kell bevezetnem, pl Humán osztálynak találtak egy nyilvántartó rendszert, ami ingyenes de már 4 éve nem fejlesztik telepítsem, használjuk, tiszta bughalmaz, javítsam, kössem össze a mi rendszereinkkel stb.. szóval agybaj...

    Természetesen minden egyszerre kell, ha a külső fejlesztők nem kapják meg időben a specifikációt, akkor az a baj, ha túl sok spam-ot kapunk akkor az a baj, ha a webkamerás mentés nem működik, akkor az a baj.. stb...

    Mondanom sem kell, a legkevesebbet a programozással tudok foglalkozni, azzal is csak napi fél -1 órákat, ha leülök 10 percre egy fejlesztést átgondolni, csöng 2 perc múlva a telefon, hogy Gizike nem kapott meg egy fontos levelet, vagy most azonnal meg kell csinálni a hírlevelet és ki kell küldeni stb...

    Túlórázni már nem vagyok hajlandó, pedig lenne mit. A programozásban csak visszafelé fejlődök, az új technológiák elrobognak mellettem, munka után annyira kifacsart vagyok, hogy egyszerűen már nem tudok tanulni, nem fog az agyam...

    Most azt tervezgetem, hogy felmondok (ezt már félig-meddig szóba hoztam és jött is a pánikolás, hogy akkor ki viszi tovább a dolgaimat...) és 6-8 hónapig napi 8 órában nekiállok Java-t tanulni, mert érdekel és tetszik a nyelv és van annyi tartalékom, hogy maximum 8 hónap belefér jövedelem nélkül.

    Szerintetek meddig tudok eljutni 6-8 hónap alatt, milyen esélyekkel tudok indulni a munkaerőpiacon vidéken? 43 évesen mennyire kapkodnak még kezdő Java programozó után?

    Ha maradásra próbálnak bírni mennyit kérhetek reálisan a jelenlegi munkáim alapján?

    Köszönöm és elnézést a hosszért.

Új hozzászólás Aktív témák