Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Ha a nemzetközi sajtót megfigyelnéd kedves fórumtárs, akkor ezen egy kicsit eltöprengnél. A Dán ujság 8 karikaturát hozott le, ezzel szemben az Arab liga gyüllésére a Dán állampolgársággal rendelkező imám, aki mellesleg csak a segélyt járt el felvenni Dániába, a többi idejét Sziriában töltötte, 18 karikaturát mutatott be. Ebből 10 addig sehol sem jelent meg, vagyis valószinűsithető, hogy Ő maga volt az alkotó. Szir és Libanoni vallási vezetők egyébként már régóta támadják az arab ligát az egyiptomi vallásgyakorlás végett, ahol nagyon sokan a nők közül már fedetlen arccal közlekednek és sokkal nagyobb jogokkal rendelkeznek mint egyes férfiak stb. Ez bizonyos fanatikus vezetőknek nem tetszik, és le akarják váltani a vezetőséget. Nyugati, de egyiptomi lapok is erre következtetnek az események kapcsán.
    Nem tudom, ezek után is ugy véled-e, hogy az összes incidens okozásáért a Dán lapot kell okolni? A Dán lapban a karikaturák megjelenitése nem volt bölcs huzás, de azt a cirkuszt ami jelenleg a közelkeleten zajlik semmi sem indokolja.
    Te a DaVinchi Kód szerzőjének fejére tűztél ki vérdijjat azért mert azt állitotta szemben a Bibliai tanokkal, hogy Mária Magdolna nem Jézus anyja volt, hanem annak szerelme, s az utolsó vacsorán utbanlévő közös gyermekükre utalt azzal, hogy az én vérem? Ugy gondolom ez épp eléggé sérti a vallásosok hitét.

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Sz.twem pedig csak arról van szó, h. v.kinek jól jön, h. ott most balhéznak a karikatúrák miatt, ezért ''elevenítette fel'' azokat...
    Mondjuk, azt sem értem, miért kell egy olyan ország/nép(csoport) vallásával viccelődni, amelyről/akikről köztudott, h. a vallás -szinte- mindennél fontosabb?! :F

    Samsung Galaxy A54

  • deniro2

    senior tag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Ez mind szép és jó, de a te példádnál maradva: mikor odaérsz az aradi emlékműhöz, már nincs ott az aki csinálta, erre te hazajössz és felgyújtod a román konzulátust.Ez így frankó? :F
    Itt most ez a szitu, tehát ne csúsztassunk.

  • luciferc

    őstag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Október hatodika van, te pedig mivel éppen arra jársz, viszel egy koszorút Aradra a vértanúk emlékművéhez. Amikor odaérsz, azt látod hogy valaki épp román nemzeti színűre készül átfesteni? Mit csinálsz?

    Csúnya csúsztatást követsz el. A karikatúrák nem annak felelnek meg, hogy átfestik az emlékművet, hanem annak, hogy az újságban pl gúnyosan ábrázolják az emlékművet, a vértanúkat, a magyarokat, stb. Ez az egyik dolog. A másik, hogy ekkor mit tesz egy normális ember szerintem. Egyszerű, leszarja azt, aki ezt tette. máshogy gondolkodik, szíve joga, legfeljebb beszélek vele, ha képes az értelmes párbeszédre.

    Vagy ha sértenék is, akkorse sérthetnék úgy mint az arabokat ezek a karikatúrák, ugyanis a katolikusok a templomok freskóin nem a te vallásodat gúnyolják ki, hanem a sajátjukat ábrázolják.
    tessék? Mi az, hogy nem sérthetnék úgy??? Hogy jösz te vagy bárki más ahhoz, hogy ezt eldöntsd?? (félre ne érts, nem sértenek a templomok freskói semmiben, pusztán a gondolat háborít fel, hogy veszed magadnak a jogod, hogy kijelentsd, nem sérthetne annyira). És hogy szólnék-e, ha valaki gúnyt űz valami nekem fontosból? igen, szólnák. békésen. főleg akkor, ha a karikírozás tárgya éppen az én, vagy környezetem erőszakossága. itt nem arról van szó, hogy örülnék-e, hanem arról, hogy nincs jogom erőszakosan fellépni ellene, mert a másik ember véleménye ugyanúgy kinyilvánítható kell legyen, mint az enyém. aki erőszakosan lép fel ilyen helyzetben, az a szememben egy hulladék.

Új hozzászólás Aktív témák