Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz Ragnar95 #8409 üzenetére

    "én csak azt mondtam,h az minden mástól függetlenül magában nem igazolja,h versenyképes a termék,h még kapható"

    Nem értettem félre, és a véleményem továbbra is az hogy: dehogynem. :)

    Ebben a tekintetben minden komolyabb gyártó nagyon is tisztában van a piaci helyzetekkel. (Kivéve az ilyen kalandorok, akik kiadnak mondjuk 200-300 ezerért egy terméket Tag Heuer néven, aztán belebuknak.)

    Most a "kapható" alatt nem azt értettem, hogy a nyugatiban az egyik aluljáróban meg tudod venni, hanem azt, hogy a gyártó számol az adott készülékkel, és bepozicionálja a piacra. Ettől független úgy érzem, hogy a 3GS messze túlárazott ma már (bár ez minden iPhone-ra igaz) de ha valami kapható abban az értelemben, hogy a gyártó még forgalmazza, akkor annak piacképesnek kell lennie, ugyanis ha nem lenne az, akkor ez hatalmas veszteséghez vezetne. Itt annyi a lényeg, hogy felhasználói élményben egy iPhone 3 év alatt messze nem avul el annyira, mint egy droid (aminek nyilván összetettebb okai vannak) és pont emiatt tartja forgalomban az Apple. Ha ugyanis teljesen elavult lenne (mint mondjuk ma egy N96, vagy egy Samsung Omnia HD) akkor a gyártó nem tartaná forgalomban. Tehát ne mondd már, hogy nincs összefüggés a kettő között. :) (Ráadásul ez az idő az Apple-nél különösen ki van tolva, ami nem azért van, mert kevés telefont gyártanak, hanem inkább azzal az üzletpolitikával, hogy kevés telefont gyártanak, könnyebben elő tudják segíteni, hogy szoftveresen időtálló készülékeket adjanak ki.)

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák