Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar95

    nagyúr

    válasz Totheground #61430 üzenetére

    Ja ok :D Amúgy a másik nyelvtanulási módszer, ami szerintem full értelmetlen, vagy legalábbis a hatékonysága erősen megkérdőjelezhető, az a csoportos nyelvtanulás...
    Ok, ha így nézzük, igen, de ettől még az,h a telódat angolul használod magában kb annyi, mint halottnak a csók :DDD Viszont nekem anno azt mondta angoltanárom,h angolul gondolkozzak és az nagyon sokat segít és tényleg igaza volt, mert ha magyarul gondolkozol, akkor ha mondjuk egy esszét/levelet írsz angolul v csak simán beszélsz, akkor ugye a magyar gondolataidat fogod szó szerint lefordítani, ami csomószor azt eredményezi,h nem lesz angolos a mondandód, míg ha már fejben angolul rakod össze a dolgokat, akkor az tényleg úgy fog hangozni, ahogy annak kell :K
    vadászcsiga: nem csak a jelenlegi politika, hanem gyakorlatilag az elmúlt 1000év az, ami miatt elhagyom ezt az országot, mivel sajnos itt a történelem folyamán a lehető legkevesebbszer sikerült az ország és a nép számára kedvező döntéseket hozni és erre a jelenlegi kormányzat csak rátett még egy lapáttal...Viszont sajnos az elmúlt pár száz évből elég kevés olyan időszakot lehetne felsorolni, amikor nem jelentett hátrányt Magyarországon élni...
    C4mp3r: ezt értem, de ettől még ha csak a telefonját használja valaki angolul, attól nem fog tudni angolul, bár tény,h jó kezdőlépés lehet a nyelvtanulás felé.
    "ha esetleg gyereket vallalok, mindent el fogok kovetni, hogy a gyerek anyanyelve mar az angol legyen es a magyart max L2-ben tanulja meg, hogy ne erje olyan hatrany, mint pl. engem aki magyar anyanyelvu."
    Ebben viszont eltér a véleményünk, mert én az első minimum 4-5évben csak és kizárólag magyarul fogok a gyerekemhez beszélni, de otthon valószínűleg utána is, hogy a magyar is az anyanyelvévé váljon, mivel ezzel csak előnyre tehet szert,h 2 anyanyelvű lesz, hátrányra nem. Angolul meg úgyis megtanul majd az anyjától vagy a környezetétől, óvodában/iskolában, hogyha angol anyanyelvű országban fogunk akkor is lakni. Viszont annál nincs rosszabb helyzet, mint amikor a gyerek a saját nagyszüleivel nem tud beszélni, mert az egyik anyanyelve nem az anyanyelve, mert alig beszéli, ez szerintem egy hihetetlenül jó lehetőség elpazarlása, mivel sem a szülőnek, sem a gyereknek nem jelent semmilyen hátrányt/nehézséget, ha mindkét anyanyelvét megtanulja használni a gyerek kis korában.

    [ Szerkesztve ]

    Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Új hozzászólás Aktív témák