Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Intruder2k5 #14723 üzenetére

    Hát itt is csak a szerelők dolgoznak szombaton, a 1443-as számon nem. Tegnap felhívtam a 1443-at, hogy akkor nem csere lenne, hanem lenne 1 CA modul, és két STB. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy nekem nincs semmi tennivalóm az ügyben, csak amikor jön a szerelő mondjam neki, hogy nem kell elvennie az STB-t.

    Ma hívott a szerelő, hogy jönne. Mondom neki, hogy akkor annyi változott, hogy nem csere lenne hanem még pluszban egy CA modul, tehát három helyen lenne digitális a két STB mellett. Azt mondja neki csere van kiadva, mindjárt felhívja az ügyfélszolgálatot, és megkérdezi, hogy össze tudják e vonni a dolgot, és majd visszahív. Így is történt, visszahívott, hogy hát sajnos nem dolgoznak bent éppen azon munkatársak akik ezt megtudnák most csinálni neki, így majd akkor valamikor jövőhéten. Erre mondtam, hogy jó, akkor maradjon az eredeti felállás, mert jövőhéten nem tudom egyébként sem hogyan fogok ráérni, mivel vannak fix programjaim. Kijött, megkérdeztem tőle, hogy az analóg szerinte mennyi ideig biztosított még, azt mondta, hogy évekig, szóval innentől nekem ez megoldódott, tehát egyfelől 990 helyett 690 Ft/hó lett a havidíj, a harmadik STB helyett egy 0 Ft-os analóg maradt. Az áramot sem fogyasztja feleslegesen a plusz STB, a macskák sem állítják el, ez végre nem allergiás a túlfeszéltségvédőkre - mivel többet is megnéztem az STB idejében -, állítható a TV menüjében a csatorna lista is (most fogom majd megnézni, hogyan), az analóg adás is fogható, "feleslegessé vált" egy 4200 Ft-os Hama 43084 TL high speed HDMI kábel, aranyozott, 2m kábel:

    Amivel kicseréltem az olcsóbb HDMI kábelt, az AVerMedia AVer3D CaptureHD (H727) kártyám között és az Invitel ARC-1011YR STB között.

    Invitel CA modul üzembehelyezési útmutató

    A szerelő azért átugrott pár protokollt :D Ha szerelő nélkül jön ki a cucc, én pontról pontra így csináltam volna. Ehelyett, egyből bedugta, és nyomta a keresést :D

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Intruder2k5 #14723 üzenetére

    Egyébként a hétvégi műszakban van logika - csak itt ugye az a baj, hogy nem részlegesen kellene dolgozni, mert ha az ügyfélnek van valami módosítási szándéka, akkor majd csak a jövő héten lehet ügyködni -, mert sokan hétköznap akkor amikor a szerelők is dolgoznak, nincsenek otthon például mert ők is robotolnak.

    Egyébként azt mondta, hogy rengetegen hívják az Invitelt idősemberek, mert az STB-t nem tudják kezelni, pontosabban nem tudják a képet visszahozni, ha elállítódik. Azt mondja telefonban volt olyan, hogy a nénike betelefonált, hogy kellene egy szerelő mert nem működik a tévészolgáltatást. Végig vették, hogy mit húzhatott ki stb, a végén kiderült, hogy az STB Led-je nem is vált át nála pirosról zöldre, mivel takarásban van, és hiába nyomta a távirányítón a nénike a gombot, ha nem volt rálátás az STB-re csak a tévére :)

    Szerk: Ja és egyszer majdnem fordítva dugta be, pedig a telefonom LED-jével direkt oda is világítottam neki :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák