Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz -Gabesz- #1371 üzenetére

    Ez egy elég ígéretes CPU, 4800 MHz 1,2V alatt HT ON + 4GHz-es RAM-ok (de gondolom csak cinebench stabil?). :K

    Egyébként nekem most kb. 2 éves a CPU+lapom és továbbra sem érzek rá késztetést, hogy cseréljem (rég nem volt már ilyen !?), tekintve, hogy Intel vonalon nem történt ez alatt lényegében semmi, AMD pedig szépen felzárkózott, aminek örülök, de a 3800X-3900X vonal még nem jelentene előrelépést (az X570 aktív déli hídjától pedig egyenes ráz a hideg). Ami pedig a köv. gen. még S2066-ba (X299) illeszkedő Intelt illeti, ott sem várok semmi érdemlegest, maradnak az átnevezett Skylake-X magok....

    Valamiért az utóbbi években olyan érzésem van, mintha erősen lassult volna a fejlődés (amit a régóta meglévő alkatrészeim alá is támasztanak), de ez nem csak a CPU vonalra igaz, hanem a VGA, stb-re is. Most újonnan a sláger a 3800x + 5700 XT vagy 9900k + 2080 aminek a teljesítményét (vagy többet is) már két éve a deliddelt 4,8 GHz-es 7820x + 2GHz-es 1080 Ti kombóval hoztam...Persze egy kicsit lehetne "fejlődni" mondjuk egy 3900X-szel, de az a +4 mag nekem nem hozna semmit, a 2080 Ti pedig megjelenés óta olyan árszegmensben van, ami a teljesen elmebeteg kategória. Vagyis utólag belegondolva anno jó döntés volt az X299 + 1080 Ti, most persze nem ezt venném ha fejlesztenem kéne. :)

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák