Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Gabesz-

    senior tag

    válasz ffodi #1372 üzenetére

    Örülök a postodnak, majd 1 éve nem írtál itt. :)
    Úgy van ahogy írod, 3700x-3800x nem előre lépés, ha már van az embernek egy ilyenje. A 3900x igaz 12 mag, de 185k csak a proci, ha lehet kapni és akkor cserélhetnék lapot is, ráadásul nem lennék annyival előrébb vele ehhez képest. Jó az új AMD, vannak előnyei, de hátrányai is. Ugyanúgy kompromisszumot igényel, mint az intel. Csak munkára biztos jobb a több mag miatt, de nekem nem kimondottan arra kell.

    Én most 5Ghz all core-on hagytam HT nélkül, így azért egy szálon is bitang erős. bios 1,26v, ami terhelés alatt max1,28v és még így is hűvösebb, mint 1,16v 4,8Ghz és HT on beállítással. Egyenlőre nem volt proci miatt fagyás, vagy kék halál.

    A ramok egy ideje így mennek, az előző procival is ugyanezekkel a beállításokkal használtam 24/7 4000c16cr1, de egy 7800x azért szolidabb eredményeket produkált aida alatt. :)
    Megkapja a gyárilag előírt 1,45v -ot (vccsa és vccio 1,1v) és megyen stabilan.
    Megérte cserélnem a drága Gskillt olcsóbb predatorra, aztán a predatort még olcsóbb viperre. Az én igényeimet ugyanúgy kiszolgálja ez is, sőt talán jobban is. Most épp lehet kapni [kép]

    Mit vennél ha most kellene venned nulláról? Én bajban lennék a döntéssel. Talán kipróbálnám az AMD-t egy 8 magossal és 470-es lappal, de csak mert olcsóbb, nem azért mert egyértelműen jobb.

Új hozzászólás Aktív témák