Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz zebra_hun #12539 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ. Igazából a monitorozást azt csinálom nekik, a HWINFO és a Rivatuner be vannak állítva (igaz csak a legmelegebb mag van figyelve). Az imént (milyen véletlenek vannak) az én 12900k - m is produkált egy ilyet enyhe alulfesz mellett, azt hiszem befejeztem ezeket a feszelgetéseket, főleg, hogy nem indokolt. CB R23 30 perces stabilitás futása alatt semmi hiba nem jött elő a 10700 - on, magok stabilan 4600 - on, 80 fok alatt, Prime 95 hasonló, fél óra alatt sem dobta el egyik magot sem, ahogy az Aida FPU sem (bár ez utóbbi tesztet nem igazán szeretem, eléggé főz azért). Az a fura, hogy alulfesz mellett is ezek mind-mind stabilak, tehát nagyobb esélyt látok arra amit az elején írtál, miszerint az ütemező nem oszt rendesen, és "alszik" a mag olykor, meg persze a játékok sem éppen 8 magra íródnak még főleg. A tesztek miatt eléggé kizárható akkor a túlságosan alacsony fesz is ezek szerint. Gondolom akkor elég az, ha lemegy a fél órás Cinebench23, egy fél óra Prime 95, és egy fél óra freki figyelés játékok közben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák