Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz syler123 #28878 üzenetére

    voltage mode: offset (ha van ilyen, ha nincs akkor maradhat az adaptive, de az additional voltage legyen AUTO)
    offset sign: -
    offset voltage: ezt lehet próbálgatni, annyit állíts, amivel stabil a rendszer, de legyen benne legalább 10mV tartalék! nem csak 800MHz-n hanem 1000 1200 2000 2400 3200 stb összes köztes frekvencián is stabil kell legyen! kitesztelni nem könnyű, hiába stresszeled folyamatosan, nem fog előjönni hiba, mert folyamatosan maxon pörög a prime95 alatt, aztán amikor böngészel akkor vált először 1,2GHz-re és ott lehet, hogy elszáll.

    Én próbáltam úgy is, hogy energiagazdálkodásnál a Max CPU használatot levettem 10%-ra 15%-ra stb ez 800MHz 1200MHz órajelet eredményezett, (CPU-Z-ben meg kell nézni mennyi az órajel és feszültség), és úgy stabilitásteszteltem az órajeleket, sose szállt el -130mV-nál, ebből gondolom, hogy -60 -100 -120mV-nál se lehet gond, és eddig tényleg nem is volt.

    A biztos a napi használat sokféle progival. Ha elszáll akkor fel kell jegyezni mekkora offsetnél volt és kisebbet állítani.

    Nekem MSI lap van, de előtte volt ASUS Z97 PRO is (lényegen nem változtatott a beállításokon), az én beállításaim:
    -offset mode
    -offset sign: -
    -offset voltage: 60mV
    4,5GHz-hez így jó, 24/7-re

    4,4GHz-hez -120mV offset is jó volt

    (#28882) bozont : az MSI lapoknál működik az adaptív módban kisebb fesz. célérték beállítása mint a gyári? Nekem nem akart menni.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák