Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • i are robot

    senior tag

    válasz Winne #24673 üzenetére

    Amennyire én tudom, a virtuális memóriának igazából csak ott van létjogosultsága, ahol kevés a fizikai memória, ami így hamar betelhet. Én is emiatt redukáltam, mert 8GB sokmindenre elég, még súlyos multitáska terhelés mellett is. Hogy most rendszervinyón jó-e, vagy nem, azt nem tudom, nem kizárt hogy érdemes máshova tenni, ahogy pl egyes szoftverek scratch diskjénél (pl. Adobe PS) sem ajánlatos arra beállítani. A lényeg, hogy ha van elégséges mennyiségű fizikai memória, akkor a virtuális jelentősége szinet a nullára csökken, vagyis majdnem tökmindegy hol van és mekkora. (Esetemben egy 10k rpm-es Raptoron volt, ami így is gyorsabb mint a 7,2k-s adat vinyóm, ami ráadásul Raid1-ben van az adatbiztonság miatt, így azt pláne nem akartam ezzel megterhelni.)

    szerk.: Manapság pedig már amikor elég megfizethetők a RAM árak, és a 4GB is elég elterjedt, szerintem egyre kevésbé fontos kérdés ez. Kicsit gugliztam, és úgy olvasom hogy 2GB fölött (=4GB-tól) már lehet minimalizálni a méretét, de teljesen kikapcsolni nem biztos hogy szerencsés, mert előfordulnak szoftverek, amik használják, és azok megfeküdhetnek a hiánya miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák