Új hozzászólás Aktív témák

  • vicces

    addikt

    válasz ro_bert17 #28629 üzenetére

    én ebben nem lennék olyan biztos.
    anno dolgoztam egy elektronikai gyárban, ahol betegesen figyelnünk kellett az elektromos feltöltődésre illetve az ez elleni védelemre. az volt a duma, hogy az eszközök ugyan nem mennek egyből tönkre, a gyártásban és a tesztelésben is kiválóan működnek, de később mindenképp várható meghibásodás az elektrosztatikus kisülések miatt. ezt állítólag bizonyította is valaki, az ebből keletkező károk megtérítését az előállító gyáregységnek kellett volna fedezni /pl autóvisszahívások a gyártásba, egyéb károk esetleg emberi balasesetek kártérítése../.
    az iskolában a mosfetek tranyóknál tanultuk, hogy rendkívül érzékeny félvezetők, mert a nagy bemeneti ellenállásuk miatt kis töltésmennyiség is túlvezérelheti a bementüket.
    na ha jól tudom a procik a gépeinkben tele vannak ilyen félvezetőkkel.

    van egy usb-s tv-tunerem. na az szokott kapni amikor a kamionommal kempingezek éppen.
    konkrétan le is kapcsol a tuner amikor akkorát szikrázunk hogy még hallani is lehet. :Y
    a szivargyújtó test pontján szoktam levezetni, ha épp nem felejtem el a polieszter pokróc okozta elektron többletet.
    otthon javaslom a fűtőtestek tapicskolását fórumozás elött ;)

    :)

Új hozzászólás Aktív témák