Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz qnadam #104301 üzenetére

    @qnadam:

    > beadod a géped a ruhatárba,
    > előtte a pulton gyorsan kicsavarozod a vinyót belőle?

    megtörtént velem. ( habár az eset inkább engem jellemez )

    külföldi konferencia , gálafogadás ..
    és vittem a gépem egy hátizsákban.
    nem kellett volna.
    5 perces vita után a biztonsági őrökkel, kiderült, hogy vagy nem megyek be .. vagy otthagyom a ruhatárban a hátizsákomat és a laptopomat ..

    Egy 3. megoldást választottam. Akkor X201-esem volt, oldalt 1 csavar .. SSD kikap, zsebretesz. Hátizsák, X201 (SSD nélkül) leadva a ruhatárban.
    Később annyira rászoktam erre, hogy el is tört a winyó fedőlap. vagyis teljesen kikandikált az SSD.

    És nem a pulton, hanem félre vonultam egy sarokba, és guggolva viszonylag gyorsan kiszedtem ... de akkor is látták, hogy mit szerencsétlenkedek.

    Én mindenesetre örültem, hogy rögtön hozzáférehetek az SSD-hez.
    most a T480s -el ezt sokkal nehezebb ezt eljátszani. és guggolva biztos nem menne ...

    @vicze1
    > TILOS poggyászba aksit feladni, kizárólag utastérbe
    > lehet felvinni, így az első eseted 100%-osan kiesik.

    :R ... attól függ ... mikor és a világ melyik részén. :K
    és a szabályok bármikor változhatnak. Kiutazol 2 hétre és mikor jönnél vissza már más szabályok élnek ..

    2017 laptops -> into checked bags
    ---------------


    MARCH 21, 2017
    "Passengers traveling on foreign airlines to the U.S. from 10 airports in eight majority-Muslim countries will be required to place all personal electronic devices larger than a cell phone into checked bags. That includes laptops, tablets, iPads and electronic games. The rules took effect Tuesday, and airlines have 96 hours to implement them.

    Why ban laptops and not cell phones?

    The Department of Homeland Security directive, which did not reference a specific credible threat, mentioned a February 2016 incident in which an explosive device in a laptop blew a hole in a Somali passenger jet, forcing an emergency landing. One person, the suspected bomber, was killed. Experts reached Tuesday said smart phones don’t pose the same kind of threat.
    "
    https://time.com/4708332/laptop-ban-electronics-international-flights/


    -----

    Amúgy meg, pár reptéren a jelszavadat is elkérhetik .
    Ha nem adod meg, akkor bünti ..
    https://gizmodo.com/why-this-man-is-risking-jail-by-refusing-to-surrender-p-1795272517
    "This time, however, he was carrying a laptop, the contents of which include information he describes as relevant to a case of torture involving the US government. Asked to surrender his password and decrypt the files, he refused."

    A probléma akkor van, ha bizalmas üzleti titkokat tartalmaz a géped, amire 50 oldalas titoktartásit irtál alá .. Ilyenkor nem árt feltölteni a disk tartalmát a felhőbe ( extrém tripla titkosítással ) ; üres diszket berakni ..
    és amikor megérkeztél a célországba - diszket a felhőből le-klónozni.
    -----

    mindenesetre a könnyű diszk ki és beszerelés NEKEM előny.

    bocsi a mellékszálért ...

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák