Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz Avicularia #71028 üzenetére

    Mert a most futó Civic-et a valaha készült legjobb vezetési élményt nyújtó hybrid-nek kiálltották ki, szerintem azért. Ha pár nulla lenne még pluszba a bankszámlám egyenlegének a végén, akkor gondolkodás nélkül bespájzolnék én is pár darabot akár csak "jól jöhet még egyszer" tárgyként is. Ettől függetlenül szélesebb viszonylatban, a teljes autópiacra vetítve nagyon is várható az összeomlás és mondok a Qru által linkeltnél is durvábbat: akinek sok pénze van, azok közül is sokan azért vesznek mostanában autót, mert a jövőben már nem fognak kapni olyat, ami megfelel a műszaki elvárásaiknak. Ezt nem egy gazdagabb/sikeresebb vállalkozó ismerősöm ecsetelgette már nekem, egyikőjük egy Mustangot vett kapkodva emiatt pár éve (valamit a V8-as motorokkal variáltak akkor), most meg épp egy T6-os Multivant mutogatott egy másik, hogy az utolsó darabok közül még lecsapott egyre, mert a T7 már nem az igazi. És ugye ha mondjuk Mustangból nem is, de T5-T6-ból pont van ennek az ismerősömnek a cégénél is még jópár darab és feltételezem azokat sem tervezi akkor már mindenáron lecserélni amíg jól teszik a dolgukat.

    Azt kell megérteni itt, hogy volt a világon egy gazdaságilag nagyon gördülékeny évtized, amikor a korábbi gazdasági válság fájdalmas tanulságaiból okulva mind a cégek, mind a lakosság igyekezett hitelek helyett inkább a felhalmozás / tartalékolás felé hajlani. Erre aztán valószínűleg a 2010-es évek végén már kellő számú élelmes gazdasági szereplő szeme csillanhatott fel és elkezdtek eleinte a klímaváltozás témáját megragadva, aztán pedig a chiphiány, majd a háború ürügyeit hangoztatva pofátlanabbnál pofátlanabb áremeléseket végrehajtani, kialakítva ezzel egy csendes kartellkörnyezetet a legtöbb szektorban. Rövidtávon sokaknak akár az évszázad üzletei lehettek ezek, viszont semmi sem tart örökké, az embereknek mára elkezdett elfogyni a pénze és mint mondtam a kifutószériáknál eleve nagyban erősíthette a keresletet a klímaszabályozások + itt mellé még az EU-s túlszabályozási mánia miatti, a vásárlók számára nemkívánatos műszaki megoldások felé való elmozdulás is. Nem adok én sem már sok időt mindezekután annak, amikor végül szembe lesznek kénytelenek nézni a hosszútávú következményekkel is. Remélhetőleg egy időre ez majd aztán ismét a józanabbul gondolkodó gyártók malmára fogja hajtani a vizet és a piacilag rendkívül káros szabályozásokat is bízom benne, hogy kellőképp visszafújja majd valahogy azoknak a szemébe, akik ilyeneket politikai vonalon támogattak...

Új hozzászólás Aktív témák